Wiadomość

Przegląd wydarzeń 16-22.11

Niemcy to kraj imigranckich kontrastów: jedni są współtwórcami szczepionki na COVID-19, a inni domagają się zemsty na Francuzach za karykatury Mahometa.

Wiadomości

160 islamskich radykałów demonstrowało w Hamburgu, protestując przeciwko „brakowi szacunku dla proroka Mahometa”.  I to pomimo ostrzeżeń Urzędu Ochrony Konstytucji, który uważa, że popierających przemoc niemieckich salafitów uaktywniło zabicie francuskiego nauczyciela Samuela Paty. Więcej….

Bundestag zobowiązał rząd niemiecki do podjęcia działań przeciwko skrajnie nacjonalistycznej tureckiej organizacji islamskiej Szare Wilki (Ülkücü). Wniosek w tej sprawie uzyskał większość w parlamencie. Więcej….

Niemiecka Partia Zielonych wezwała do nasilenia walki ze zbrojnym islamistycznym zagrożeniem i morderczą ideologią stojącą za nim, w świetle ostatnich ataków we Francji, Austrii i Niemczech. Odmiennie wygląda sytuacja w Holandii, gdzie nawet Bractwo Muzułmańskie postrzegane jest jako ugrupowanie prodemokratyczne. Więcej…

W środę agencja AFP poznała szczegóły działań, które mają uderzyć w “islamistyczny separatyzm” we Francji. Ustawa nazwana, według mediów, “Ręce precz od mojego nauczyciela” ma być przedstawiona rządowi 9 grudnia i przewiduje m.in. nadanie każdemu uczniowi numeru, żeby sprawdzać, czy chodzi do szkoły. Więcej…

Hiszpańscy ministrowie spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych udają się z wizytami do krajów afrykańskich, żeby rozmawiać o nielegalnej imigracji z Afryki i sposobach powstrzymania imigrantów płynących na Wyspy Kanaryjskie. Więcej…

Raporty, analizy, opinie

Sukces Uğura Şahina i Özlem Türeci, potomków tureckich imigrantów w Niemczech, którzy stworzyli szczepionkę na koronawirusa, próbują wykorzystać propagandowo różne nurty polityczne. Sylwetki niezwykłych uczonych i polityczne kłótnie o nich w artykule Jana Wójcika: „Jak wykorzystać sukces dzieci tureckich imigrantów”.

Kolejne dżihadystyczne awanturnictwo Erdoğana znalazło nowy teatr na Kaukazie. Co będzie następne? Burak Bekdil, przebywający na emigracji turecki publicysta, analizuje ideologię i oportunizm Erdogana w artykule „Święta wojna Erdogana przeciw „niewiernej Europie”„.

Dziesięć rzeczy, które powinna zrobić Europa, żeby skutecznie integrować muzułmanów i zabezpieczyć się przed przemocą – bo według Davida Harrisa, przewodniczącego American Jewish Committee i od roku obywatela Austrii, „Europa musi bronić swoich wartości”.

Richard Stengel, kandydat Joe Bidena na szefa rządowej agencji kierującej mediami państwowymi – między innymi Voice of America – będzie pierwszym wysokiej rangi amerykańskim urzędnikiem, który uważa, że wolność słowa powinna być ograniczona, żeby nie dopuszczać “mowy nienawiści”. Więcej o jego poglądach…

Ekstremistyczny meczet w stolicy Oslo prowadzi szkołę koraniczną dla prawie tysiąca dzieci. I dostanie 9 milionów koron dotacji za 2019 rok. Więcej… (g)

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign