O nas

Stowarzyszenie Europa Przyszłości zostało założone przez grupę aktywistów z Wrocławia pod koniec roku 2004 w celu działania na rzecz praw człowieka w Europie.

W swojej działalności Stowarzyszenie przede wszystkim koncentrowało się na kwestiach łamania wolności słowa, wprowadzania ideologii naruszających obowiązujący porządek prawny w Europie, umacnianiu wartości europejskich. Od 2009 roku prowadzimy stronę Euroislam.pl, na której przedstawiane są wiadomości, analizy i opinie dotyczące współczesnych wyzwań stojących przed Europą, w tym rozwoju ekstremizmu islamskiego i problemu imigracji.

>>> zobacz więcej „Nasze działania”

Jako, że zawsze mieliśmy odwagę poruszać trudne i kontrowersyjne tematy, nim trafiały do szerokiej opinii publicznej, narosło wiele nieporozumień wobec naszych intencji i działalności. Pojawiały się też nieprawdziwe zarzuty przeciwników, którzy intencjonalnie próbowali nadać nam oblicze niezgodne z faktami. Staramy się na bieżąco odpowiadać na związane z tym pytania.

>>> więcej na ten temat w zakładce z pytaniami

Stowarzyszenie prowadzone jest od lat przez sprawdzony zespół osób o bogatym doświadczeniu dziennikarskimi, naukowym, biznesowym i edukacyjnym. Korzystając z różnych doświadczeń i perspektyw jesteśmy w stanie kompleksowo przedstawiać złożone problemy współczesnego świata tam, gdzie jednokierunkowe wykształcenie daje niepełne i błędne odpowiedzi.

>>> poznaj nasz zespół

Nasza działalność odbywa się tylko dzięki wsparciu grupy sympatyków portalu i stowarzyszenia. Nie jesteśmy uzależnieni od układów partyjnych i politycznych; przez to możemy działać niezależnie, dostarczając rzetelnych informacji wolnych od takich wpływów. Nie jesteśmy też łowcami grantów, którzy dostosowują plany własnej działalności do tego, co oferują w danej sytuacji organizacje udzielające wsparcia finansowego.

>>> dołącz do wspierających nas osób