image_pdfimage_print

Zarząd Stowarzyszenia Europa Przyszłości

wydawcy portalu euroislam.pl

 

Grzegorz Lindenberg – członek zarządu

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca i pierwszy redaktor naczelny „Super Expressu”, twórca kilku firm internetowych.  W latach osiemdziesiątych stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej, pracował naukowo na Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. Zasiadał w zarządzie Fundacji Stefana Batorego w latach dziewięćdziesiątych. Redaktor portalu https://webnalist.com. Autor książek: „Zmiana społeczna a świadomości polityczna” (Warszawa 1986), współautor „Świadomość społeczna wobec kryzysu i konfliktu społecznego” (wraz z Krzysztofem Nowakiem, Warszawa 1987), współautor „Toskania i Umbria. Przewodnik subiektywny” (wyd.6. Warszawa 2018), autor „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018). Strona grzegorzlindenberg.com

Piotr Sebastian Ślusarczyk – członek zarządu

Doktorant na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożyciel pisma kulturalno-literackiego „LiteRacje”. Prowadził autorskie zajęcia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania. Współpracował z radiem TokFM (wydawca, reporter polityczny), TVN24 i telewizją TVN. Rocznik 1983. Marek Wąs z gdańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” mylnie przypisał mu tożsamość Piotra Jana Ślusarczyka, byłego posła LPR, wiceministra budownictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.


Jan Wójcik – prezes zarządu

Związany ze Stowarzyszeniem Europa Przyszłości od chwili jego założenia. Jeden z inicjatorów ogólnoeuropejskiej akcji zbierania podpisów przeciwko członkostwu Turcji w UE – Voice for Europe. W latach 2005-2006 koordynował działania ruchu w Polsce oraz reprezentował go w kontaktach z europejskimi politykami. Od 2009 pełni funkcję prezesa zarządu Stowarzyszenia. Twórca portalu euroislam.pl. W roku 2000 ukończył Zarządzanie Finansami na Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, a w 2007 podyplomowe studia Stosunków Międzynarodowych w Collegium Civitas w Warszawie.