image_pdfimage_print

Zarząd Stowarzyszenia Europa Przyszłości

wydawcy portalu euroislam.pl

 

Grzegorz Lindenberg – członek zarządu

Socjolog, dr nauk humanistycznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca i pierwszy redaktor naczelny „Super Expressu”. Redaktor portalu czytanieszkodzi.pl. W ramach stypendium Fundacji Kościuszkowskiej współpracował z Uniwersytetem Harvarda. Wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. Zasiadał w zarządzie Fundacji Stefana Batorego. Autor książek: Zmiana społeczna a świadomości polityczna (Warszawa 1986), Świadomość społeczna wobec kryzysu i konfliktu społecznego (współautor Krzysztof Nowak, Warszawa 1987).

Piotr Sebastian Ślusarczyk – członek zarządu

Doktorant na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożyciel pisma kulturalno-literackiego „LiteRacje”. Prowadził autorskie zajęcia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania. Współpracował z radiem TokFM (wydawca, reporter polityczny), TVN24 i telewizją TVN. Rocznik 1983. Marek Wąs z gdańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” mylnie przypisał mu tożsamość Piotra Jana Ślusarczyka, byłego posła LPR, wiceministra budownictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.


Jan Wójcik – prezes zarządu

Związany ze Stowarzyszeniem Europa Przyszłości od chwili jego założenia. Jeden z inicjatorów ogólnoeuropejskiej akcji zbierania podpisów przeciwko członkostwu Turcji w UE – Voice for Europe. W latach 2005-2006 koordynował działania ruchu w Polsce oraz reprezentował go w kontaktach z europejskimi politykami.  Od 2009 pełni funkcję prezesa zarządu Stowarzyszenia. Twórca portalu euroislam.pl. W roku 2000 ukończył Zarządzanie Finansami na Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, a w 2007 podyplomowe studia Stosunków Międzynarodowych w Collegium Civitas w Warszawie.