Podręcznik nazbyt przychylny islamowi

History book
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Grupa rodziców oraz kongresman twierdzą, że podręcznik historii używany w szkołach okręgu Brevard na Florydzie ich obraża. Ich zdaniem książka jest zbyt przychylna muzułmanom i nieuczciwa wobec chrześcijan i żydów.

Podręcznik „Historia świata” wydało wydawnictwo Prentice Hall. Dla mnie jest wybitnie obraźliwa, powiedział republikanin Ritch Workman. Ta książka przedstawia polukrowany obraz rozwoju islamu jako wspaniałego, nowego porządku świata, podczas gdy chrześcijaństwo przedstawia jako dogmatyczne.

Podręcznika używa się w okręgu Brevard i innych szkołach na Florydzie. Workman powiedział w kuratorium radzie szkoły, że książka faworyzuje islam kosztem innych wyznań – w 36-stronicowej sekcji na temat religii na chrześcijaństwo poświęca trzy akapity. Jeśli przedstawiacie historię prawdziwie, mówicie o strasznych rzeczach jakie my popełniliśmy w imię Chrystusa i jakie popełnili żydzi, w ten sam sposób powinniście opisywać islam, oświadczył kongresman.

History bookRzecznik organizacji muzułmańskiej powiedział, że sprzeciw Workmana to próba tworzenia środowiska nietolerancji wobec muzułmanów. Urzędnik kuratorium stwierdził natomiast, że samo liczenie stron i akapitów nie jest efektywną oceną kursu historii, ani jego pełnej zawartości, łącznie z wykładami wygłaszanymi uczniom podczas lekcji. Workman odpowiedział na to, że nie tylko liczy strony, lecz ocenia uczciwość w traktowaniu różnych religii.

Dwaj członkowie rady szkoły zgodzili się na nieformalny przegląd podręcznika. Jeżeli im się nie spodoba i jeśli pojawi się więcej głosów krytyki, może dojść do głosowania w sprawie wycofania książki.(p)

Tłumaczenie: ND

Źródło: http://www.wesh.com/news/central-florida/brevard-county/florida-lawmaker-text-book-too-favorable-to-islam/-/11788124/21151496/-/qmg269/-/index.html#ixzz2a3C56imS

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook