Wielka Brytania: Odmówiła noszenia burki w pracy i wygrała sprawę

01079907700
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjska muzułmanka, która została zwolniona z powodu odmowy założenia burki lub hidżabu oskarżyła swojego pracodawcę i wygrała sprawę, otrzymując 13 500 funtów odszkodowania.

01079907700Brytyjski sąd stwierdził, że była ofiarą płciowej i religijnej dyskryminacji i nie miała obowiązku zachowywać się w sposób, którego wymagał jej pracodawca.

Trzydziestojednoletnia Ghazala Khan została zwolniona dwa tygodnie temu z „Go Go Real Estate”, przez pracodawcę Masooda Ghafoor, tradycyjnego muzułmańskiego biznesmena. Powodem wypowiedzenia była odmowa noszenia zakrycia głowy.

Ghafoor, którego żona i inne krewne noszą pełne zakrycia ciała takie jak burka, powiedział Khan, że jej rodzice „dają jej zbyt wiele wolności”.
Sąd uznał, że „pozwany potraktował powódkę gorzej niż białe pracownice, zwalniając ją za niezakrywanie włosów”.

„Zgadzamy się z Panią Khan, że ten wymóg jest mieszaniną kulturową i religijną, ponieważ jest wywiedziony ze szczególnej interpretacji islamskich pism religijnych. W wypadku dyskryminacji płciowej, mamy bezpośredni dowód, że żeńska płeć pani Khan odegrała częściową rolę w decyzji o jej zwolnieniu”, dodał sąd.(jk)

JW. na podst. Sify news http://sify.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze