Femenki aresztowane po proteście w Tunezji

| 21 komentarzy|
image_pdfimage_print

Trzy aktywistki Femenu zostały aresztowane podczas pierwszego protestu grupy w krajach arabskich. Półnagie kobiety stanęły przed Pałacem Sprawiedliwości w Tunisie na znak poparcia dla tunezyjskiej Femenki, Aminy Tyler.

Dwie Francuzki i Niemka obnażyły piersi z napisami na ciele: „Piersi karmią”, „Rewolucja”; trzymały też transparenty: „Pieprzyć waszą moralność!” i „Uwolnić Aminę”. Dziewiętnastoletnia Amina oczekuje na proces, w którym sądzona będzie za umieszczenie w Internecie swojego zdjęcia topless jako protestu przeciwko islamskiemu radykalizmowi.

Femen
Tunezyjscy tajniacy aresztują Femenki przed Pałacem Sprawiedliwości w Tunisie

Akcja Femenek w Tunisie spotkała się z gniewną reakcją tłumu gapiów, którzy przepychali się z policjantami, gdy ci zabierali kobiety do budynku sądu. Wśród gapiów byli między innymi prawnicy, którzy weszli za aresztowanymi do budynku, śpiewając hymn Tunezji. Zatrzymano również sześciu zachodnich dziennikarzy, którzy zostali jednak wkrótce uwolnieni.

Rzecznik mnisterstwa sprawiedliwości powiedział, że kobiety „nie unikną procesu”. Za nieprzyzwoite zachowanie grozi w Tunezji kara pół roku więzienia.

Femen, grupa założona na Ukrainie, urządza demonstracje, w dużej części antyislamskie, od 2010 roku; aktywistki nazywają same siebie „sekstremistkami”.

PJ, na podst.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

http://rt.com/news/femen-tunisia-topless-protest-971/
http://www.rferl.org/content/femen-tunis-topless-protest/25000943.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook