W Holandii nadaje dżihadystyczne radio

Radio
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Holenderska organizacja do walki z terroryzmem NCTV podejmuje starania, aby nowe islamskie radio w Holandii zostało zamknięte za rozpowszechnianie „dżihadystycznych idei”.

Internetowe radio Ghurabaa zaledwie od trzech tygodni nadaje kazania w języku holenderskim i angielskim, ale NCTV obawia się, że może nakłaniać młodych Holendrów, by wyjechali do Syrii celem udziału w „świętej wojnie”.

Organizacja skontaktowała się z dostarczycielem usług internetowych Versio, ostrzegając, że stacja radiowa może łamać prawo. Radio nadaje przemówienia Anwara al-Awlakiego, uznawanego za czołową postać ruchu terrorystycznego Al-Kaidy, który zginął w 2011 roku w Jemenie na skutek ataku drona.

RadioList wysłany przez firmę Versio do stacji radiowej znalazł się na stronie radia z informacją, że NCTV demonizuje jego działalność. NCTV wyraziła ubolewanie, że korespondencja została upubliczniona i zapowiedziała, że dalsze postępowanie zależeć będzie od decyzji prokuratury.

Tłumaczenie CC Syty

Źródło: http://www.dutchnews.nl/news/archives/2014/02/dutch_counter_terrorism_body_w.php

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze