Uniwersytet Kairski: zakaz nauczania w nikabie

Nikab
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Uniwersytet Kairski, jedna z wiodących uczelni publicznych w Egipcie, zakazał nauczania i wykładania na uniwersytecie kobietom noszącym nikab.

Zakaz został wydany przez doktora Gabera Nassara, rektora Uniwersytetu w Kairze, jak poinformował arabski portal „Aswat Masriya”.

NikabW oświadczeniu Nassar stwierdził, że decyzja została podjęta w celu poprawy edukacji i komunikacji między studentami i ich wykładowcami, a skorzysta na tym więcej osób.

Według Uniwersytetu Kairskiego zakaz już obowiązuje. Nikab, który nie jest tak powszechnie noszony w Egipcie jak hidżab, składa się z materiału, który zakrywa głowę kobiety i tkaniny, która zakrywa jej twarz, ale pozostawia widoczne oczy.

To nie pierwszy raz, kiedy uczelnia zajęła się kwestią nikabu. W 2008 roku odbyła się debata po tym, jak egipski Uniwersytet Al-Azhar, wiodąca sunnicka islamska szkoła na świecie, zakazał nikabu w żeńskich klasach i akademikach.

Xsara na podstawie: http://egyptianstreets.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze