Szwecja: spór o islam i gwałt

Sweden
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jeden z liderów partii Szwedzkich Demokratów stwierdził, że według Koranu “gwałt stanowi muzułmańską formę kary”. Bronił tą wypowiedzią członka swojej partii, którego posądzono o rasizm, gdy napisał na Facebooku, że gwałt jest elementem islamu.

Kontrowersje związane z wypowiedziami przywódców SD (Sverigedemokraterna) zaczęły się od wiadomości opublikowanej na FB przez Michaela Hessa, wiceszefa partii w Karlskronie. Hess napisał, że gwałt jest głęboko zakorzeniony w kulturze islamu.

Linus Bylund, rzecznik prasowy lidera partii Jimmego Åkessona, poproszony o komentarz odparł, że wypowiedzi tej nie można uznać za rasistowską, ponieważ stwierdza fakty. Koran głosi, że na kobiecie, która nie dochowa wierności, można dopuścić się gwałtu. To muzułmańska forma kary, powiedział Bylund gazecie „Blekinge Läns Tidning”. Gdy dziennikarz nalegał, aby wskazał cytowany fragment, Bylund odparł: Nie mogę go podać. Nie znam Koranu, ale wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest.

Sweden
Plakat Szwedzkich Demokratów: „Niech Szwecja pozostanie szwedzka”

Profesor islamistyki na uniwersytecie w Lund, Jan Hjärpe, podważył słowa polityka. W Koranie nie ma takiego stwierdzenia, powiedział gazecie.

Później Bylund stwierdził, że gazeta błędnie zacytowała jego wypowiedź. Powiedziałem, że naiwnością jest wiara w to, że gwałt nie jest karą w krajach muzułmańskich. Nie interesuje mnie, czy jest to zapisane w Koranie, powiedział agencji TT, dodając, że nie czytał Koranu.

Bylund określił wypowiedź Hessa jako „niestosowną”, ale podtrzymał pogląd, że gwałt jest muzułmańską formą kary. Są ludzie, którzy stosują gwałt jako formę kary i twierdzą, że postępują zgodnie z prawem szariatu, powiedział. Dodał też, że wpis Hessa na FB nie powinien być traktowany jako wypowiedź publiczna i że nie jest ona rasistowska. To nie rasizm. Uważam, że jest niestosowna, ale nie rozumiem, co ma wspólnego z rasizmem. Islam nigdy nie będzie rasą. To system wartości, ideologii, powiedział Bylund.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Tłumaczenie: cc syty

Źródło: http://upww.us/vinienco/2014/01/08/dhimmis-outraged-sweden-rape-muslim-form-punishment/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook