Sheraton zamknął drzwi przed ekstremistami

Sheraton_Logo
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sieć hoteli Sheraton w Kanadzie zdecydowała, że nie będzie gościć u siebie konferencji muzułmańskiej, której uczestnicy znani są z antygejowskich oraz antysemickich poglądów.

Po publikacji w gazecie The Star artykułu na temat konferencji, http://www.thestar.com/news/article/1068726–speakers-at-muslim-conference-noted-for-disparaging-gays-and-jews rzecznik hotelu oświadczył, że została ona odwołana ze względu na niedopełnienie warunków umowy przez organizatorów.

Organizatorem konferencji zaplanowanej na 23 października była brytyjska Islamska Akademia Edukacji i Badań Naukowych (IERA), która ma w planie otworzyć filię w Kanadzie. Rzecznik IERA określił artykuł w The Star jako fałszywy i wprowadzający w błąd. Ponadto wezwał zwolenników do podjęcia działań przeciwko takim „nieuczciwym zachowaniom”.

Celem zbliżającej się konferencji nie jest propagowanie nienawiści, lecz skupienie się na aktywnym zaangażowaniu muzułmanów w społeczeństwo poprzez ukazanie, zarówno słowem jak i czynem, prawdziwego oblicza islamu, oznajmiła IERA. Organizacja nie odniosła się do konkretnych uwag dotyczących prelegentów. W kwestii homoseksualistów przedstawiciele IERA stwierdzili tylko, że islam nie jest wyjątkiem, ponieważ większość religii jest przeciwna homoseksualizmowi.

Organizacje żydowskie oraz homoseksualne skrytykowały Islamską Akademię za zaproszenie czterech prelegentów, których wypowiedzi uwłaczają gejom, Żydom i chrześcijanom. Homoseksualni aktywiści w Wielkiej Brytanii potępili londyński hotel Sheraton za goszczenie IERA. Rzecznik Sheratona stwierdził, że mają tyle rezerwacji, iż czasem dokładnie nawet nie wiedzą kogo goszczą.

Howard English, wiceprezes Centre for Israel and Jewish Affairs powiedział, że był „bardzo zaniepokojony” zarówno samą konferencją, jak i zamiarem stworzenia filii IERA w Kanadzie. Poglądy mówców nazwał „karygodnymi” i stwierdził, że osoby, które funkcjonują w IERA oraz są promowane i tolerowane przez tę organizację, wyrażają poglądy, które mogą służyć jedynie do dzielenia ludzi, a nie do jednoczenia ich.(p)

Tłum. KM

http://www.thestar.com/news/article/1069557–muslim-conference-booted-from-hotel

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze