„Niewiernym wstęp wzbroniony” w Toronto.

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziennikarka „Rebel Media” Laura Loomer nie została wpuszczona na konferencję organizacji islamistycznych reklamowaną jako otwartą, ponieważ nie jest muzułmanką.

Loomer przyjechała do Toronto wysłuchać przeciwniczki, islamistycznej działaczki Lindy Sarsour i Siraja Wahhaja, kontrowersyjnego kaznodziei z Nowego Jorku. Nie została jednak wpuszczona na wykład, ponieważ jak powiedzieli jej organizatorzy, wstęp jest „tylko dla muzułmanów”. Stało się tak mimo, że organizator – Islamskie Koło Ameryki Północnej (ICNA), reklamował wydarzenie jako otwarte.

Kiedy Loomer twierdziła, że dyskryminacja jest przeciwko prawu, organizator zagroził wezwaniem policji, chociaż funkcjonariuszka stała obok kobiet próbujących dostać się do sali. „Policja jest tutaj”, powiedziała Loomer. „Kogo zamierzacie wezwać? Szariacką policję?”

Linda Sarsour to znana działaczka praw muzułmanów, oskarżana o popieranie terrorystycznych organizacji i wykorzystywanie ruchów kobiecych do promowania politycznego islamu. Z kolei Siraj Wahhaj to islamski duchowny, który popularyzuje idee państwa opartego na szariacie, a jego syn podejrzany jest o porwanie swojego dziecka i szkolenie dzieci w USA do przeprowadzania strzelanin w szkołach. Wahhaj zdystansował się od działań syna. (j)

źródło: Toronto Sun

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook