Religia fundamentem szkolenia młodych terrorystów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W obozach letnich Hamasu w Strefie Gazy, których motto w tym roku brzmi “Marsz na Jerozolimę”, wzięło udział 120 tysięcy dzieci i nastolatków. Według Hamasu ich celem jest wyszkolenie pokolenia, „które poprowadzi kampanię wyzwolenia”.

Poza lekcjami Koranu, sportem i aktywnościami technicznymi, grami i rozrywką, obozy oferowały także wszechstronną indoktrynację militarną i szkolenie, włącznie ze szkoleniem w obchodzeniu się z bronią.

Wyjaśniając powód motta obozów, były minister edukacji Hamasu, Osama Al-Muzaini, powiedział: „Jerozolima jest kompasem sprawy palestyńskiej i centralną kwestią w konflikcie z okupantem… Jest częścią wiary islamskiej i jej wyzwolenie jest najpierw obowiązkiem religijnym, a potem narodowym”. Następnie powiedział, że celem obozów jest „wyszkolenie pokolenia zwycięstwa i wyzwolenia, które będzie miało zaszczyt wyzwolenia Jerozolimy i wykorzenienia okupacji”.

Wiele obozów miało nazwy nawiązujące do Jerozolimy i Al-Aksa, takie jak: “Jesteśmy strażnikami Bram”, podczas gdy inne nazwane były nazwiskami męczenników palestyńskich, na przykład Muhannada Al-Halabiego, człowieka, który zasztyletował dwóch Izraelczyków na Starym Mieście Jerozolimy w październiku 2015 r.

image003
Logo obozów „Marsz na Jerozolimę”

Najnowsze napięcia wokół Al-Aksa także miały odbicie w aktywności obozów, jak na przykład w sztuce, w której obozowicze ubrani jak bojówkarze Hamasu odgrywają sceny zdobycia Al-Aksa, pokonując żołnierzy izraelskich ustawiających wykrywacze metalu przy bramach wejściowych. Były także aktywności gloryfikujące trzech terrorystów, członków rodziny Dżabarin z Umm Al-Fahm, którzy zabili dwóch policjantów izraelskich 14 lipca , co wywołało niedawne zamieszki w Jerozolimie.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Na ceremonii otwarcia obozów dr Nasim Jasin, zastępca przewodniczącego Stowarzyszenia Duchownych Palestyńskich w Gazie i członek Międzynarodowego Związku Uczonych Muzułmańskich, podkreślił znaczenie edukacji religijnej na rzecz wyzwolenia Jerozolimy i Palestyny: „Wyzwolenie może być osiągnięte tylko przez młodzież, która jest kształcona w meczetach. Wyzwolenie wymaga szkolenia pokoleń. Wychowujemy pokolenie na Koranie, żeby przeprowadziło powierzoną mu misję, [włącznie] powrotem do Jerozolimy, celu Nocnej Podróży Proroka”.

Hamas przypisuje obozom wielką wagę i jego funkcjonariusze odwiedzają obozy i wygłaszają mowy na ceremoniach otwarcia i zakończenia. (…) Funkcjonariusz Hamasu, Dhiab Al-Dżarou powiedział podczas ceremonii: „Obozy letnie Rycerzy Palestyny przekazują cenny komunikat ludowi palestyńskiemu o szkoleniu pokolenia wyzwolenia i dżihadu… Ta młodzież jest nadzieją narodu muzułmańskiego i arabskiego, który uporczywie idzie drogą dżihadu i oporu aż [osiągnie] wyzwolenie od okupacji izraelskiej”. Zwracając się do obozowiczów A-Dżarou powiedział: „Musicie dobrze przygotować się do wyzwolenia więźniów i celu Nocnej Podróży Mahometa [tj. Jerozolimy] oraz miejsc świętych od skalania przez Żydów”.

Jeden z obozów w Dżabalja, zorganizowany przez “Frakcję Islamską” Związku Studentów Hamasu, został nazwany „Wa-A’idu” („I przygotuj”), co jest jednym ze sloganów Bractwa Muzułmańskiego. Jest to warte zauważenia, ponieważ dokument programowy ogłoszony przez Hamas kilka miesięcy temu  w sposób zwracający uwagę powstrzymał się przed wspomnieniem, że Hamas jest gałęzią Bractwa Muzułmańskiego (w odróżnieniu od Karty Hamasu, która stwierdza to wyraźnie).

Źródło:  http://www2.memri.org/

Tamże przypisy i więcej zdjęć.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook