„Holokaust to bajeczka”. Antysemicki kaznodzieja nienawiści odwiedzi Wielką Brytanię

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Imam meczetu Al-Aksa, były Wielki Mufti Jerozolimy, który wzywał do zniszczenia USA i Wielkiej Brytanii ma we wrześniu odwiedzić Wielką Brytanię. 

W Wielkiej Brytanii szejk Ekrima Said Sabri pojawi się na zaproszenie propalestyńskiego ugrupowania EuroPal. Z kolei organizacje proizraelskie zbierają podpisy pod petycją wzywającą rząd do zablokowania jego przyjazdu. W roku 2012 taką decyzję podjęła Francja.

Szejk ma na swoim koncie wypowiedzi negujące Holokaust, nazywając go „bajeczką eksploatowaną przez Izrael” w celu pozyskania międzynarodowej solidarności. W tym samym wywiadzie przed wizytą papieża Jana Pawła II w Jerozolimie zapowiadał, że poprosi go „zakończenie okupacji Izraela”.

Sam Sabri uważa Żydów za „najbardziej tchórzliwe istoty stworzone przez Allaha”.

Kazania Sabriego nie skupiały się jedynie na Izraelu i Żydach, wzywał do zniszczenia USA i Wielkiej Brytanii, którą teraz zamierza odwiedzić.

W czerwcu 2017 roku Wielka Brytania nie wpuściła na swoje terytorium byłego księdza katolickiego Jacka Międlara, „duszpasterza ONR”, który miał wystąpić na demonstracji antyislamskiej Britain First.

Źródło: CUFI

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook