„Intifada noży” to świadoma polityka władz Autonomii Palestyńskiej

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Według dyrektora Palestinian Media Watch (PMW), Itamara Marcusa, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas ponosi osobistą odpowiedzialność za ostatnią falę terroryzmu w Izraelu, zwaną „intifadą noży”.
Terroryzm – w większości napady Palestyńczyków na Izraelczyków z użyciem noża – jest podsycany przez kampanię edukacyjną nienawiści, obejmującą nie tylko oficjalne media Autonomii Palestyńskiej, ale również wszystkie sfery życia w AP, od zawodów sportowych i szkół, które noszą imiona terrorystów, po proste hasła w krzyżówkach, opisujące cały obszar Izraela jako okupowany.
Według dyrektora PMW, instytutu badającego społeczność palestyńską, Izraelczycy są przedstawiani w palestyńskich mediach jako źli ludzie z wewnętrznym problemem, który nie może zostać rozwiązany, ponieważ pochodzą oni „od małp i świń”. Nie wolno im mieszkać w Palestynie nie dlatego, że jest to sprzeczne z palestyńskim interesem narodowym, ale dlatego, że islam na to nie pozwala – jak objaśniają to wysocy rangą palestyńscy doradcy religijni w meczetach i telewizji.
“Gdyby ten konflikt był sporem terytorialnym, mógłby być rozwiązany. Skoro jednak palestyńska wersja islamu odrzuca człowieczeństwo żydów oraz ich prawo do życia, rozwiązania polityczne nie sprawdzają się” – powiedział Marcus dla serwisu Honest Reporting. Zauważył też niedawno hasło w krzyżówce w gazecie Autonomii Palestyńskiej, opisujące Tel Aviv jako „okupowane miasto w Palestynie”.
Marcus podkreślił, że Abbas potrzebował obecnej fali terroryzmu, żeby poprawić swoje niskie notowania wśród Palestyńczyków. Sondaże sprzed trzech miesięcy pokazały, że 80 procent z nich uważa, iż rząd jest skorumpowany, a 65 procent chciało rezygnacji prezydenta. Abbas sięgnął więc po sprawdzoną receptę, jaką jest wzniecenie intifady – zainicjował kampanię podżegania, oskarżając Żydów o chęć zniszczenia meczetu Al-Aksa. Piętnastego września, w wystąpieniu transmitowanym przez oficjalną telewizję, Abbas powiedział: “Błogosławiona jest każda kropla krwi przelana dla Al-Aksy. Jest nasz, a Żydzi nie mają prawa jej kalać swoimi plugawymi stopami”. W palestyńskiej telewizji Abbas opisał falę terroru, która przyniosła do tamtej pory (listopad 2015) śmierć 22 Izraelczyków i setki rannych, jako „powszechne pokojowe powstanie”.
Marcus uważa, że Abbas mógłby zatrzymać obecną falę terroryzmu, gdyby tylko chciał. “Byłoby to dla niego nieco trudniejsze niż rok temu, ze względu na media społecznościowe, nad którymi nie ma kontroli, ale ciągle jest to bezwzględnie możliwe – powiedział. – Abbas mógłby oświadczyć na przykład, że akcje te nie są w interesie narodowym Palestyńczyków, albo że wstrzyma wypłaty wynagrodzeń aresztowanym terrorystom. To by wystarczyło, żeby powstrzymać ataki”.
Grażyna Jackowska na podst.: http://www.breakingisraelnews.com/57130/incitement-not-frustration-fueling-current-intifada-knives-terror-watch/#cJYS2UX1YIgT2tv.97

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook