Islamskie modły w kościołach?

italy-islam-muslim-street-prayer
| 18 komentarzy|
image_pdfimage_print

By nie musieć modlić się na ulicach, Muzułmanie zwrócili się do episkopatu o udostępnienie im „świecących pustkami kościołów”.

italy-islam-muslim-street-prayerPomysł wykorzystania katolickich świątyń do islamskich modłów narodził się wśród działaczy Banlieues Respect Collective (BRC). To federacja organizacji działających na rzecz ubogich przedmieść francuskich miast, gdzie mieszka większość tamtejszych muzułmanów. BRC wystąpiła z oficjalną prośbą do władz francuskiego Kościoła katolickiego o odstąpienie wyznawcom islamu kościołów w piątki, by mogli odbywać tam swoje tradycyjne modlitwy.

– Dzięki temu muzułmanie nie będą się musieli modlić na ulicach, przez co stają się zakładnikami politycznych sporów – powiedział „Rz” rzecznik federacji Hassan Ben M’Barek. Publiczne modły, prowadzące często do poważnych zakłóceń ruchu ulicznego, wzbudzają we Francji coraz więcej kontrowersji, co wykorzystują prawicowi politycy. Modlitwy te ostro krytykuje m.in. przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen, która wysunęła się ostatnio na drugie miejsce w sondażach przed wyborami prezydenckimi. Jak powiedziała, klęczący na ulicach muzułmanie przypominają jej „hitlerowskich okupantów sprzed 70 lat”.

Więcej na www.rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze