Crowdfunding – nowe narzędzie w rękach terrorystów?

Kwatera główna CSIS
Kwatera główna CSIS
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

 

Kanadyjscy dżihadyści, których nie stać na podróż do Syrii i Iraku, szukają funduszy w sieci.

Ogłaszając się na stronach crowdfundingowych potencjalni terroryści mogą zarobić na czysto po 10 tysięcy dolarów amerykańskich. Niepokojący trend zauważyły kanadyjskie służby bezpieczeństwa CSIS.

Kwatera główna CSIS
Kwatera główna CSIS

„Kiedy mowa jest o jednostkach, które zbierają pieniądze na cele terrorystyczne wewnątrz Kanady, mogą to być sumy raczej umiarkowane, do 10 tysięcy dolarów”, zeznawał przed senacką komisją ds. bezpieczeństwa narodowego, dyrektor CSIS Michael Pierce. Organizacje mogą zbierać i kwoty sześciocyfrowe.

Problemem jest kontrolowanie środków zdobytych w ramach crowdfundingu i ich właściwego wydatkowania, zgodnego z celem. Pierce uważa, że terroryści mogą zbierać pieniądze „pod przykrywką celów pomocy humanitarnej”.

Sprzeciwiają się temu organizacje zajmujące się crowdsourcingiem. „Nic nie słyszeliśmy o kampaniach takich, jak te kanadyjskich dżihadystów”, mówi Diana Yazidjian, przewodnicząca DFY Consulting, firmy doradzającej startupom jak korzystać z finansowania grupowego w sieci.

AX na podst. http://www.torontosun.com/2014/12/14/terrorists-turn-to-web-to-fund-travel

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze