Żołnierze zdejmą mundury z obawy przed dżihadystami

1
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

Holenderskim żołnierzom polecono, żeby w środkach transportu publicznego nie nosili mundurów. Stało się to po tym, gdy dżihadysta przebywający w Syrii wezwał do dokonywania ataków w Holandii.

1

„Poleciliśmy wczoraj personelowi wojskowemu nie podróżować w mundurach środkami transportu publicznego,” powiedziała AFP rzeczniczka Ministerstwa Obrony Marloes Visser . „Na początku tego tygodnia padło kilka wypowiedzi, które w tej chwili monitorujemy”, powiedziała, odmawiając podania dalszych szczegółów.

Po nalotach amerykańskich sił powietrznych przebywający w Syrii holenderski bojówkarz dżihadu nazywający siebie Muhajiri Shaam wezwał do podjęcia działań przeciwko Holandii. Shaam w umieszczonym online wideo wezwał dżihadystów do „powstania i przeprowadzenia mocnych i zdecydowanych działań przeciwko państwu holenderskiemu”, w ramach odwetu za „wspieranie Stanów Zjednoczonych.”

Zgodnie z informacją od państwowego nadawcy NOS, mówiący w języku niderlandzkim Shaam ujawnił, że zrobił ten film w syryjskim mieście Aleppo, gdzie przyłączył się do powiązanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nusra.
Holenderski rząd zamierza wysłać sześć myśliwców F-16 do przeprowadzanej w Iraku, a kierowanej przez USA kampanii lotniczej przeciwko Państwu Islamskiemu. Holenderscy analitycy wojskowi ostrzegli wcześniej, że taka informacja może podnieść ryzyko związane z bezpieczeństwem, zwłaszcza w miejscach publicznych, takich jak dworce i place.

Visser powiedziała jednak, że zalecenie odnoszące się do mundurowych nie było spowodowane ogłoszeniem decyzji o wysłaniu F-16. Szef holenderskiej komórki antyterrorystycznej Dick Schoof powiedział, że decyzja została podjęta „jako środek zapobiegawczy”. Schoof argumentował, że „powstrzyma to od przyciągania uwagi tych ludzi, którzy myślą: ‘to jest ktoś, kogo mogę zaatakować’”. Visser dodała, że umundurowany personel wojskowy korzystający z transportu publicznego „będzie się przebierać w pracy”.

BL na podst.: www.defensenews.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze