Zatrzymali Pakistańczyka podejrzanego o przygotowanie zamachu na Times Square

times-square
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykańskie służby zatrzymały mężczyznę podejrzanego o przygotowanie zamachu na Times Square. Zamachowiec pozostawił w centrum Nowego Jorku furgonetkę wypełnioną materiałami wybuchowymi. Inne źródła w amerykańskich służbach twierdzą, że mężczyzna został aresztowany w trakcie próby ucieczki ze Stanów Zjednoczonych. Zamachowiec stanie dziś przed sądem na Manhattanie, gdzie zostaną mu postawione formalne zarzuty.

times-squareCNN informuje, że podejrzany został aresztowany na lotnisku Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku. Według telewizji MSNBC mężczyzna nazywa się Shahzad Faisal. Tożsamość zamachowca potwierdził na konferencji prasowej prokurator generalny Eric Holder. Dodał, że mężczyzna próbował uciec samolotem do Dubaju.  Dziennik New York Times ustalił, że mężczyzna mieszkał w stanie Connecticut.

Trwa śledztwo w tej sprawie. Zbierane są także informacje wywiadowcze. Jest jasne, że był to zamach terrorystyczny, w którym mieli zginąć Amerykanie – powiedział Holder na zwołanej konferencji prasowej. Od soboty trwały intensywne poszukiwania zamachowca, który próbował zdetonować potężny ładunek wybuchowy w samym sercu Nowego Jorku. Jeden z przechodniów na Times Square zwrócił uwagę na zaparkowany tam podejrzany samochód. Z pojazdu wydobywał się dym. Na miejsce wezwano policję, która w samochodzie znalazła pojemniki z benzyną i gazem propan butan oraz zapalniki czasowe.

Amerykańskie służby bezpieczeństwa uważają, że w sobotnią próbę zamachu mogło być zamieszanych kilka osób o międzynarodowych powiązaniach. W niedzielę do zamachu przyznali się pakistańscy talibowie. Twierdzą oni, że miał być on zemstą za śmierć m.in. dwóch przywódców Al-Kaidy w Iraku. Jednak zdaniem nowojorskiej policji nie ma dowodów na poparcie tej tezy.

Amerykańskie media spekulują, że wyładowany materiałami wybuchowymi samochód zaparkowano w pobliżu siedziby firmy Viacom właściciela kanału Comedy Central, który niedawno wyemitował kontrowersyjny odcinek animowanego serialu South Park, w którym przedstawiono proroka Mahometa.

więcej: www.tokfm.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook