Włochy: „Czarna lista” osób pochodzenia żydowskiego

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Z powszechnym oburzeniem i potępieniem przyjęto we Włoszech pojawienie się w Internecie listy nazwisk 162 osób pochodzenia żydowskiego.

Są na niej profesorowie wyższych uczelni, ludzie wolnych zawodów i kupcy. Autorzy listy oskarżają ich o działalność na rzecz Izraela i nawołują do ich bojkotu. – Członkowie tego „żydowskiego lobby” zasługują na to, by znaleźć się na czarnej liście – tłumaczą jej autorzy.

Nie poprzestają jednak na tym: apelują wprost o ich natychmiastowe wydalenie z uczelni czy bojkot ich sklepów bądź firm. Obok nazwiska bardzo często jest adres zamieszkania.
– To pokazywanie palcem potencjalnej ofiary – uważa Stefano Gatti z ośrodka dokumentacji antysemityzmu. Prezes Związku Żydów Włoskich Renzo Gattegna wezwał władze do ścigania i przykładnego ukarania winnych.

– Rasizm, nienawiść i uprzedzenia, to trucizna, którą trudno jak widać usunąć z obiegu. Dlatego mamy obowiązek zachować czujność, aby zapobiec skutkom tego zatrucia – stwierdził Gattegna w rozpowszechnionym przez media oświadczeniu.

Przypomina się, że ta sama lista pojawiła się już w sieci trzy lata temu, a także, że w ubiegłym roku policja wykryła i zamknęła 1200 stron internetowych o charakterze rasistowskim.

Więcej na: interia.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook