Wilders: rząd Holandii przesypia zagrożenie dżihadem

islam holandia
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Geert Wilders, przewodniczący holenderskiej Partii Wolności (PVV), uważa, że rząd jego kraju „śpi”, jeśli chodzi o zagrożenie ze strony dżihadystów.

„Holandia jest teraz zagrożona bardziej niż kiedykolwiek, bardziej niż dziesięć lat temu, gdy działała grupa Hofstad*. Mamy setki takich ‚grup Hofstad’ i tysiące ich sympatyków”, powiedział Wilders.

islam holandiaOkoło 130 osób z holenderskim obywatelstwem wyjechało walczyć do Syrii i Iraku; wróciło stamtąd około trzydziestu. Według ministra bezpieczeństwa Ivo Opsteltena stanowią one poważne zagrożenie. Minister uważa jednak, że problem ten należy rozwiązać bez stosowania „dodatkowych narzędzi”.

Wilders natomiast proponuje, żeby przyznać wywiadowi, AIVD, dodatkowe pół miliarda euro na monitorowanie radykalnych muzułmanów, szczególnie tych powracających z dżihadu w Syrii i Iraku. Jego zdaniem należy ich aresztować i odbierać holenderskie obywatelstwo, jeśli mają podwójne. Rząd powinien wykorzystać na te cele pieniądze przeznaczone na pomoc dla krajów rozwijających się. Należy także, zdaniem Wildersa, wzmocnić kontrole graniczne.

 

PJ, na podst.

http://badnewsfromthenetherlands.blogspot.co.il

http://www.volkskrant.nl

—————————————-

* Hofstadgroep – muzułmańska grupa terrorystyczna działająca w Holandii, założona przez młodzież wychowaną na Zachodzie (muzułmanów i konwertytów), duchowym przywódcą był Redouan al.-Issar. W 2004 odpowiedzialna za morderstwo Theo van Gogha; w 2006 dziewięciu członków grupy zostało skazanych za przynależność do organizacji terrorystycznej.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze