10 lat za zamiar zamordowania Geerta Wildersa

Geert Wilders z żoną (Foto: Rijksoverheid/Phil Nijhuis, Wikipedia)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Holenderski sąd skazał na 10 lat więzienia mężczyznę z Pakistanu, który w sierpniu zeszłego roku przybył do Holandii grożąc zamordowaniem politykowi Geertowi Wildersowi.
Wilders, którego partia jest druga w parlamencie, od wielu lat jest ostro antymuzułmański, a w zeszłym roku zorganizował konkurs rysunków przedstawiających Mahometa. Konkurs został w końcu odwołany, po masowych demonstracjach w Pakistanie, które groziły bezpieczeństwu holenderskich turystów i dyplomatów. Parlament Pakistanu wydał uchwałę potępiającą konkurs.

Oskarżony Junaid I., który na Facebooku groził „powstrzymaniem tego psa, Wildersa” przed sądem zaprzeczył, że chciał go zamordować. Jednak sąd nie dał wiary jego wyjaśnieniom i orzekł karę wyższą niż chciał prokurator, który domagał się sześciu lat. Sędziowie uznali, że oskarżony chciał przeprowadzić zamach terrorystyczny na polityka, który „korzystał ze swojego prawa wolności słowa. Zamach miał być przeprowadzony w budynku parlamentu, a jego celem, zdaniem sądu, było „podważenie podstawowych, konstytucyjnych struktur Holandii” i „wywołanie strachu”. Nie wiadomo, czy oskarżony będzie się odwoływał. (g)

Źródło:dutchnews.nl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook