Wielka Brytania: nielegalna imigracja „tylnymi drzwiami”

Lotnisko w Dublinie - stąd nielegalny imigrant może się przedostać do Wlk. Brytanii taksówką. (foto: dublinairport.com)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przemytnicy ludzi przerzucają nielegalnych imigrantów do Wielkiej Brytanii „tylnymi drzwiami”, przez lotniska w Dublinie lub Paryżu – informuje dziennik „The Daily Mail”.

Jeden z handlarzy powiedział, że może zorganizować przybycie migranta do Londynu z Albanii za 2000 funtów. 20-letni Albańczyk Kledjan Kurtaj chwalił się, że może dostarczyć imigrantom fałszywe europejskie dowody tożsamości w Albanii, zanim przerzuci ich do Włoch, a następnie do Dublina, gdzie taksówka może ich zabrać przez niestrzeżoną granicę do Irlandii Północnej.

Kurtaj reklamuje swoje interesy na Facebooku, ostrzegł jednak reportera (występującego pod przykrywką): „Ta rozmowa musi pozostać między nami”. Powiedział także, że przemytnicy wykorzystują trasę z Francji do Luton dla przerzutu kobiet i dzieci, ponieważ „nikt tam nie zadaje wielu pytań”. „Głównym problemem jest przejście przez albańską kontrolę paszportową. Po opuszczeniu Albanii wszystko już jest dobrze – powiedział. – Dziewczyny przechodzą, jakby otwierały drzwi własnego domu.”

Fałszywe włoskie dokumenty tożsamości kosztują od 420 do 670 funtów i są wytwarzane przez fałszerzy w Albanii..„Musisz dać im tylko trzy zdjęcia, podać kolor oczu i wzrost, i przekazać pieniądze. Po trzech dniach dokument będzie gotowy. Jak już go dostaniesz, odezwij się do mnie” – instruował przemytnik reportera. Redakcja gazety przekazała wszystkie informacje władzom.

Członek Izby Gmin Ian Paisley z północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistycznej powiedział, że Wielka Brytania powinna wywrzeć presję na władze irlandzkie. „Nie możemy tego powstrzymać, jeżeli oni nie zamkną drzwi” – stwierdził.

W zeszłym roku irlandzka gazeta „Independent” podawała, że do Irlandii przybywa dziennie dziesięciu Albańczyków z fałszywymi dokumentami tożsamości; większość z nich samolotami z innych krajów UE.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Według brytyjskiej National Crime Agency Albania jest największym zagranicznym źródłem przemytu ludzi do Wielkiej Brytanii – w 2018 r. wykryto  947 przypadków. Liczba niewykrytych uważana jest za znacznie wyższą.

Według Home Office 100 przemytników zostało skazanych w sumie na 320 lat więzienia w ubiegłym roku.

JP, na podst. https://www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook