Wiadomość

Rihanna zmuszona do przeproszenia muzułmanów

Gwiazda muzyki R&B Rihanna musiała przeprosić muzułmanów za znieważenie ich religii.

Doszło do niego, ich zdaniem, poprzez wykorzystanie, na pokazie bielizny Savage X Fenty, fragmentu muzyki zawierającego recytację hadisu.
Rihanna w reakcji na internetową falę oburzenia napisała: „Chciałabym podziękować społeczności muzułmańskiej za wskazanie ogromnego przeoczenia, które okazało się być nieintencjonalnie krzywdzące. Chciałabym przeprosić was za ten szczery błąd”.

Modelki tańczyły w bieliźnie do piosenki „Doom” autorstwa Coucou Chloe, która zawiera zremiksowany hadis pochodzący ze zbioru Al-Buchariego o końcu świata i dniu sądu ostatecznego. Oburzenie może o tyle budzić zdziwienie, że treści chrześcijańskie, chociażby z Apokalipsy Świętego Jana, przeniknęły do kultury masowej i ich pojawianie się nie budzi już dawno niczyjego zdziwienia.

„Najlepiej” jednak wypadła turecka globalna telewizja TRT World, która do materiału ilustrującego, jak bardzo Rihanna znieważyła religię i była niewrażliwa wobec uczuć muzułmanów, wykorzystała zdjęcia z pierwszych modlitw muzułmańskich po ponownym przejęciu przez islam chrześcijańskiej bazyliki Hagia Sophia.(j)

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign