Wiara albo śmierć

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Galileusz powiedział bardzo mądrze i trafnie: „Nie czuję się w obowiązku wierzyć, że ten sam Bóg, który obdarzył nas rozumem, rozsądkiem i intelektem, jednocześnie nakazał nam, byśmy wyrzekli się korzystania z nich”.

Koran na to odpowiada: „O wy, którzy wierzycie! Nie pytajcie o rzeczy, które by was zmartwiły, jeśliby wam zostały ujawnione. Ale jeśli zapytacie o nie, kiedy jest już zsyłany Koran, to one wam zostaną wyjaśnione. Allah wam przebaczy, bo Allah jest przebaczający, wspaniałomyślny! Ludzie przed wami pytali o te rzeczy, ale potem przez nie stali się niewiernymi” (wszystkie cytaty z Koranu wg. przekładu Bielawskiego – red.).

Czy wam się to podoba czy nie, trzeba przyznać, że Mahomet był najsprytniejszym człowiekiem na ziemi, czy raczej – w historii. Udało mu się sprawić, że ludzie trzymają się tego nielogicznego, bezsensownego, okrutnego i złego kultu przez wieki po jego śmierci. Jak myślicie, dlaczego islam jest tak szeroko rozpowszechniony?

Zgodnie z Koranem i hadisami „murtad” (apostata) to ktoś, kto otwarcie porzuca islam, natomiast „munafiq” (hipokryta) to ktoś, kto udaje muzułmanina. Dlaczego ktoś miałby udawać muzułmanina nie będąc nim? Oczywiście dlatego, że bardziej kocha życie niż śmierć, w przeciwieństwie do dżihadystów, którzy twierdzą, że bardziej kochają śmierć. W Koranie (3:90-91) jest napisane: „Od tych, którzy odrzucili wiarę, po tym, jak uwierzyli, a następnie powiększyli swoją niewiarę, nawrócenie ich nie zostanie przyjęte, i tacy są zabłąkani. Zaprawdę, od tych, którzy nie uwierzyli i zmarli, będąc niewiernymi, nie zostanie przyjęta nawet ziemia pełna złota, jeśliby oni chcieli się dzięki niej wykupić. Czeka ich kara bolesna i nie będą mieli pomocników.” Koran (4:89): “Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Allaha. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika!”. Koran (5:54): „O wy, którzy wierzycie! Jeśli ktoś z was odrzuci swoją religię… Allah niebawem przyprowadzi ludzi, których pokocha i oni Jego pokochają; oni będą pokorni względem wiernych, a dumni wobec niewiernych; będą walczyli na drodze Allaha i nie będą się bać nagany ganiącego. To jest łaska Allaha. A Allah jest wszechobejmujący, wszechwiedzący!” Koran 9:66: “Nie usprawiedliwiajcie się! Staliście się niewiernymi, choć przedtem uwierzyliście. Jeśli My przebaczymy pewnej grupie spośród was, to ukarzemy inną grupę za to, iż byli grzesznikami”. Koran (9:73-74): „O Proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. Jakże nieszczęsne to miejsce przybycia! Oni przysięgają na Allaha, że nic nie powiedzieli, tymczasem powiedzieli słowo niewiary; i stali się niewiernymi, chociaż już byli całkowicie poddani. Oni starali się usilnie o to, czego nie mogli osiągnąć; i zemścili się tylko za to, że wzbogacił ich Bóg i Jego Posłaniec, z Jego łaski. I jeśli się nawrócą, to będzie lepiej dla nich; a jeśli się odwrócą, to ukarze ich Allah karą bolesną na tym świecie i w życiu ostatecznym. Oni nie mają na ziemi ani przyjaciela, ani pomocnika.” Koran (88:21-24): Przypominaj więc, bo ty jesteś tylko napominającym, a nie jesteś żadnym ich władcą. Tylko tego, kto się odwróci i pozostaje niewiernym, ukarze Allah karą największą!”

Koran nie mówi jasno czy apostata powinien zostać zabity, czy oszczędzony, ale – jak wszyscy wiemy – wszelkie braki w Koranie lepiej lub gorzej nadrabiają hadisy. Zgodnie z hadisem Sahih Bukhari (4:52:260): „Opowiedział Ikrima: Ali spalił pewnych ludzi i ta wieść dotarła do Ibn Abbasa, który rzekł: „Gbym to ja był na jego miejscu, nie spaliłbym ich, bo – jak powiedział Prorok – ‘nie karzcie nikogo karą od Allaha.’ Nie mam wątpliwości, że zabiłbym ich, bo Prorok powiedział: ‘Jeśli muzułmanin porzuca swoją religię, zabijcie go.’”. Sahih Bukhari (9:83:17): „Opowiedział Abdullah: Posłaniec Allaha rzekł: „Krew muzułmanina, który wyznaje, że nie ma Boga nad Allaha, a ja jestem jego Posłańcem, nie może być przelana z wyjątkiem trzech przypadków: w odwecie za morderstwo, kto będąc w związku małżeńskim dopuści się cudzołóstwa i kto odwraca się od islamu (apostata) i porzuca muzułmanów.” Sahih Bukhari (9:89:271): „Opowiedział Abu Musa: Pewien żyd przyjął islam, a następnie powrócił do judaizmu. Mu’adh bin Jamal przyszedł i zobaczył go z Abu Musą. Mu’adh zapytał: „Co jest nie tak z tym człowiekiem?” Abu Musa odpowiedział: „Przyjął islam, a następnie powrócił do judaizmu”. Mu’adh powiedział: „Nie usiądę, dopóki go nie zabijesz, jako że jest to werdykt Allaha i jego Posłańca.”

Te i wiele podobnych hadisów, pochodzących z różnych źródeł, udowadniają ponad wszelką wątpliwość, że zgodnie z muzułmańskim szariatem karą za apostazję jest śmierć. To jest właśnie powód, dla którego muszę ukrywać swoją apostazję do końca życia i udawać muzułmankę wśród innych muzułmanów. Uwierzcie mi, to nie jest łatwe zadanie, szczególnie od czasu, gdy przestałam być muzułmanką i nie zgadzam się ze wszystkim, co mówi islam. Bycie praktykującą muzułmanką przez trzydzieści pięć lat było trudne, ale teraz jest jeszcze ciężej. Niektóre z dobrze życzących mi osób proponowały, abym porozmawiała o mojej apostazji z rodziną i zasięgnęła ich rady. Nie wiedzą jednak, jak bardzo moi rodzice kochają swoją religię, a szczególnie ich ideał doskonałej ludzkiej istoty – proroka islamu – Mahometa. Kochają go bardziej, niż swoją własną córkę. Nie zastanawialiby się dwa razy nad pozbawieniem mnie życia; to znaczy, jeśli nie zabiliby mnie natychmiast w wybuchu gniewu – co jest bardzo prawdopodobne – zrobiliby to po namyśle. Mówię tak, bo kilka lat temu, będąc jeszcze muzułmanką, czytałam książkę Ayaan Hirsi Ali „Niewierna” i moja matka przyłapała mnie na tym. Przeczytała tylko wstęp i wściekła się na mnie za samo czytanie takiej książki. Powiedziała: „Jeśli którekolwiek z moich dzieci zrobiłoby coś takiego , zabiłabym je, a potem zgłosiła się na policję i nie miałabym nic przeciwko pójściu do więzienia za tę zbrodnię, ponieważ jest to coś, co nakazał nam Allah i jego prorok”. To były jej własne słowa, więc w żadnym razie nie będę się nikomu zwierzać z mojej apostazji, a już na pewno nie moim rodzicom.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

To oznacza, że mam dwie możliwości… Albo powinnam zostać ukrytą apostatką przez resztę życia, żeby nie stracić moich bliskich, albo powinnam przeprowadzić się na Zachód i poprosić o azyl. Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza decyzja w moim życiu i do tej pory nie byłam w stanie jej podjąć. Nie potrafię w ogóle zrozumieć, jak ktoś o zdrowych zmysłach może wierzyć w islam – jest to najbardziej nielogiczna religia na świecie. W rzeczywistości, ilekroć myślę o tych trzydziestu pięciu latach, które przeżyłam jako wierząca muzułmanka, nie mogę powstrzymać gniewu, wściekłości na Mahometa, system, społeczeństwo i na moją rodzinę zmuszającą mnie do podążania za czymś tak groźnym i złym. Ale przede wszystkim jestem zła na siebie, że byłam tak głupia. Zawsze szczyciłam się tym, że jestem bystra, wykształcona, inteligentna i światowa. Jak więc mogłam być aż tak ślepa? Czasem jestem tak wściekła, że myślę o samobójstwie, bo nic na tym świecie nie ma już dla mnie znaczenia. Jeśli trzon mojej wiary okazał się fałszywy, czy istnieje coś rzeczywiście prawdziwego? Wciąż mam napady paniki i koszmary senne. Czuję, że mogłabym płakać przez cały czas i czuję się zupełnie oddzielona od moich przyjaciół i rodziny. Jedynym pocieszeniem w bezsensownej egzystencji jest mój blog, ponieważ mam tu wielu przyjaciół i ludzi, którzy dobrze mi życzą, kochają mnie i wspierają w tym, co robię. To pomaga mi wstać z łóżka każdego ranka. Naprawdę nadało to nowy wymiar mojemu życiu i mam nadzieję, że będzie mnie inspirować także w przyszłości.

W moim następnym wpisie opowiem, dlaczego mężczyźni są tak szczęśliwi będąc muzułmanami i jak ta religia zaspokaja wszelkie ich zachcianki i upodobania. Jest to całkowicie mizoginiczna doktryna i prawdziwy koszmar dla kobiet. Do tego czasu proszę, czytajcie i komentujcie… Kocham was…(es)

Tłumaczenie Karli na podstawie http://liberatednow.blogspot.com/2012/01/believe-or-die.html

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook