W Warszawie trwa budowa meczetu

| 44 komentarze|
image_pdfimage_print

Już w tym roku za pieniądze Arabii Saudyjskiej powstanie wahhabicki meczet w Warszawie.  Budynek będzie posiadał 18 metrowy „nowoczesny” minaret który będzie dominował architektonicznie nad innymi budowlami w okolicy. Mieszkańcy Warszawy są zaniepokojeni planami budowy i rozprzestrzenianiem się radykalnego wahhabickiego islamu w swoim mieście.

Przy rondzie Zesłańców Syberyjskich w Warszawie wystaje już z ziemi zrąb meczetu. Świątynia powstaje głównie dzięki pieniądzom saudyjskiego sponsora. To będzie piąty meczet w Polsce.

Pan Islamil podczas wizytacji budowy wahabbickiego meczetu

– Będziemy się tu modlić i tłumaczyć Polakom, że islam jest religią umiarkowaną – zapowiada muzułmański inwestor. Nad 12-metrową bryłą meczetu górować będzie 18-metrowa wieża – nowoczesna wersja minaretu.

– Ta wieża nie będzie klasycznym minaretem, bo dziś muezin nie musi już wołać wyznawców do modlitwy, niemniej będzie go słychać w sali modlitwy i tylko tam. Poza tym ośrodek będzie wielofunkcyjny, jego program będzie bogaty dla wszystkich, nie tylko muzułmanów. Taki jest nasz cel, by budować mosty, nawiązywać kontakt, współpracę i działać na rzecz społeczeństwa polskiego – mówił w programie „Minęła Dwudziesta” dr Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP.

–  Nie wiem czy wyznawcy islamu potrzebują kolejnego meczetu w Warszawie, wiem za to, że my Polacy go nie potrzebujemy. Budowa meczetów w Polsce jest częścią inwazji islamu na Europę, my tu żadnych meczetów i minaretów sobie nie życzymy. To są obcy, powinniśmy się bać inwazji islamu – obcej cywilizacji terrorystycznej na Polskę  – ocenił filozof i logik, prof. Bogusław Wolniewicz, gość programu „Minęła Dwudziesta”.

– Na szczęście nie duża część społeczności w Polsce myśli kategoriami meczetu jako „wylęgarni terrorystów” i tym podobnych. Polska ma wielusetletnią tradycję tolerancji. Ośrodek jest dla polskich obywateli, a nie dla obcych ludzi. Nie ma się czego bać z naszej strony, odcinamy się od fanatyzmu. Ośrodek będzie dla wszystkich – przekonywał dr Ismail.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Więcej na: tvp.info

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook