Netflix uległ żądaniom islamistów i tureckiego rządu. Przed niemieckim sądem stanęła wdowa po terrorystach z Państwa Islamskiego. W Kanadzie imigrant z Indii stracił pracę za krytykę głośnego nawoływania do modlitwy. W egipskim więzieniu zmarł przetrzymywany bez wyroku fotograf i artysta muzyczny Shady Habash, zaś w Danii wybitny poeta i przenikliwy krytyk islamu Yahya Hassan. Obaj mieli 24 lata. Zapraszamy na przegląd wydarzeń minionego tygodnia.
Wiadomości
Netflix zerwał umowę z producentem serialu „Mesjasz”. Na tę decyzję wpłynęły głosy muzułmanów, którzy złożyli petycję wzywającą do usunięcia serialu. Podpisało ją jedynie 6 tysięcy osób. Mimo tego poprawność polityczna zwyciężyła. Więcej…
Wycofanie się z produkcji prowokacyjnego serialu to nie jedyna tego typu decyzja Netflixa. Na żądanie władz w Ankarze popularna platforma zablokowała tureckiej widowni możliwość oglądania jednego z odcinków serialu „Designated Survivor”. Powód? Pojawia się w nim fikcyjna postać tureckiego prezydenta. Więcej…
Okaleczenie kobiet w Sudanie zabronione. Za ten czyn grozi 3 lata więzienia. Według ONZ około 87% dziewczynek i kobiet w wieku 14-49 lat jest obrzezanych. Miejmy nadzieję, że tym razem zakaz FGM będzie przestrzegany. Więcej…
W tym tygodniu ulicami Berlina miał przejść marsz Al-Quds. Organizowany przez Palestyńczyków oraz Islamską Republikę Iranu antysemicki wiec nie dojdzie jednak do skutku. Oficjalnie jako powód odwołania podaje się koronawirusa, nieoficjalnie delegalizację Hezbollahu. Więcej…
Podejrzana o współpracę z Państwem Islamskim 35-letnia Omaima Abdi stanęła przed sądem w Hamburgu. Ta podwójna wdowa po terrorystach ISIS do Syrii wyjechała w 2015 r. Prokuratura niemiecka oskarża ją o wspieranie organizacji terrorystycznej, handel ludźmi i zaniedbywanie dzieci. Więcej…