Ukłon niemieckich liberałów w stronę Pegidy

Deutch liberal
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Największy przegrany poprzednich wyborów parlamentarnych liberalna Wolna Partia Demokratyczna FDP, to kolejna partia, która po Alternative fur Deutschland i CSU dostrzega potencjał ruchu Pegida.

Deutch liberalZrozumienie dla postulatów protestujących w ramach Pegidy niemieckich obywateli wyraził wiceprzewodniczący FDP Wolfgang Kubicki. W „Die Welt” powiedział: „Musimy traktować niepokoje ludzi poważnie (…). Kiedy w miejscu X tworzę schronisko dla uchodźców, nie mogę jednocześnie zamykać posterunku policji”.

Kubicki nie nazwałby też demonstrantów ksenofobami. Jego zdaniem nie może być tak, że jednocześnie „poprzez przyjmowanie osób z krajów muzułmańskich stwarzamy większe ryzyko w Niemczech, a z drugiej strony szef Urzędu Federalnego ds. Ochrony Konstytucji oświadcza, że nie ma wystarczającego personelu, by nadzorować powracających do Niemiec bojówkarzy z Państwa Islamskiego”.

„Kiedy wyjaśni się, że nie jest to pytanie czy będzie więcej islamistycznych ataków w Niemczech, tylko pytanie jak i kiedy [się odbędą] , wtedy będę podzielał niepokoje ludzi, którzy np. biorą udział w demonstracja Pegidy w Dreźnie”, stwierdził Kubicki.

W wyborach 2013 roku FDP została pochłonięta przez koalicjanta CDU, które zdecydowało się przesunąć bliżej centrum i po raz pierwszy od czasu utworzenia FDP znalazła się poza Bundestagiem.

AX na podst. Der Spiegel http://www.spiegel.de/politik/deutschland/pegida-kubicki-zeigt-verstaendnis-fuer-demonstranten-a-1011286.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze