Sukces antyimigranckiej partii w wyborach regionalnych w Niemczech

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Antyimigrancka partia „Alternatywa dla Niemiec” odniosła ogromny sukces w niedzielnych wyborach regionalnych w Niemczech, zdobywając 11% głosów w Nadrenii-Palatynacie, 13% w Badenii-Wirtembergii i aż 22% w Saksonii-Anhalt, wskazują dane z exit polls. Dane oficjalne będą znane przypuszczalnie w poniedziałek wieczorem. W Saksonii-Anhalt po raz pierwszy w wyborach regionalnych została drugą najpopularniejszą partią, po CDU, która otrzymała 30% głosów.

We wszystkich trzech regionach większość straciły dotychczas rządzące tam partie lub koalicje. Straty zanotowała zarówno CDU Angeli Merkel jak i młodszy partner rządzącej w Niemczech kolalicji, SPD. „Alternatywa” na pewno nie wejdzie do nowych rządów bo jest przez inne partie bojkotowana, co spowoduje trudności przy stworzeniu rządów regionalnych.

Po tych wyborach „Alternatywa” obecna jest w 8 na 16 rządów regionalnych. W przyszłorocznych wyborach do Bundestagu niewątpliwie z łatwością pokona 5.procentowy próg wyborczy, a ma nawet szansę na stanie się trzecią siłą w parlamencie. (g)

Żróło: Washington Post

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook