Ten islamofobiczny „The Times”

the times
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Portal www.islamophobia-watch.com, zajmujący się piętnowaniem wszelkich przejawów krytyki islamu, skarży się tym razem na angielski dziennik „The Times”. Oto tekst zamieszczony na tym portalu.

W ostatnich tygodniach „Times” opublikował raport dotyczący przychylnej decyzji sędziego wobec prośby pary ortodoksyjnych Żydów o dopuszczenie sądu Beth Din do arbitrażu ich procesu rozwodowego. Pomimo tego, że historia dotyczyła Żydów, a nie muzułmanów, gazeta opublikowała relację na pierwszej stronie pod nagłówkiem: „Wysoki Sąd otwiera drogę szariackim rozwodom”.

the times

Muslim Council of Britain, która przyjęła stanowisko, że reportaż „wzbudził sensację i przyczyni się do szerzenia islamofobii”, napisała do „Timesa” krytyczny list, który został w gazecie opublikowany, aczkolwiek w zredagowanej wersji.

Część listu, którą „Times” postanowił pominąć brzmi: „Po raz kolejny tego typu reportaże wzbudzają nie popartą rzetelną informacją niechęć do naszej wiary i do tego, czego rzeczywiście chcą muzułmanie w Wielkiej Brytanii. Jak pokazują niedawne badanie społeczne przeprowadzone przez portal YouGov, w społeczeństwie dominuje negatywne nastawienie wobec brytyjskich muzułmanów. Dlatego też uczciwe pisanie na te tematy wiążę się z dużą odpowiedzialnością”.

Wygląda więc na to, że Muslim Council of Britain pisze do „Timesa” list, skarżąc się na islamofobiczne uprzedzenia, a „Times” go publikuje… ale bez części zawierającej rzeczywistą skargę!

Poniżej pełna wersja listu:

„Szanowny Panie,

Uznaliśmy za dziwny fakt, że pańskie doniesienie na temat przełomowej ugody dotyczącej rozwodów przeprowadzanych przez żydowskie sądy Beth Din nawiązuje do islamskich sądów szariackich („Wysoki Sąd otwiera drogę szariackim rozwodom”). Po raz kolejny tego typu informacja wzbudza nie popartą rzetelną informacją niechęć do naszej wiary i do tego, czego rzeczywiście chcą muzułmanie w Wielkiej Brytanii. Jak pokazuje niedawne badanie społeczne przeprowadzone przez portal YouGov, w społeczeństwie dominuje negatywne nastawienie wobec brytyjskich muzułmanów. Dlatego też, uczciwe pisanie na te tematy wiążę się z dużą odpowiedzialnością.

Oczywiście, z zadowoleniem witamy wszelkie działania umożliwiające wybór tym, którzy pragną, jako muzułmanie, aby ich osobiste relacje były ustanawiane zgodnie z szariackim kodeksem cywilnym. Te uzasadnione aspiracje wymagają poważnej dyskusji w atmosferze zrozumienia i tolerancji. Pozwala to brytyjskim muzułmanom zachować swoje religijne zobowiązania i jednocześnie funkcjonować w brytyjskim systemie prawnym. Nie wymaga to zmiany w brytyjskim prawie, czy też naginania praw człowieka. Oczekujemy równości w stosunku do innych religii, a nie specjalnego traktowania.”

Z poważaniem,

Farooq Murad, Sekretarz Generalny, Muslim Council of Britain

*****

Tłumaczenie: Jan Kovalsky na podstawie http://www.islamophobia-watch.com

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze