Szkolenia pracowników UCL w rozpoznawaniu potencjalnych terrorystów.

umar-farouk-abdulmutallab-2010-1-8-20-45-47
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wykładowcy prestiżowego UCL (University College London) zostaną przeszkoleni w rozpoznawaniu potencjalnych terrorystów wśród studentów, po tym jak były student Umar Farouk Abdulmutallab próbował wysadzić samolot lecący do Detroit w grudniu ubiegłego roku. Kadra nauczycielska będzie teraz przyglądała się potencjalnym terrorystom podczas indywidualnych seminariów.

umar-farouk-abdulmutallab-2010-1-8-20-45-47Według raportu jaki ukazał się 8 października, pracownicy uczelni powinni zostać przeszkoleni w przepisach odnośnie terroryzmu. Znajdują się w nich zapisy dotyczące wspierania działań terrorystycznych oraz sprzedaży, ściągania oraz innych form upowszechniania publikacji terrorystycznych.

Raport nakazał uniwersytetowi przegląd sposobów w jaki dopuszcza się takich a nie innych mówców na kampus. Raport pojawił się w związku z zatrzymaniem Abdulmutallabiego, który studiował inżynierię oraz był przewodniczącym Stowarzyszenia Islamskiego w latach 2006/7. Jest on trzecim już studentem UCL oskarżonym o działa związane z działalnością terrorystyczną.

Według raportu nie ma żadnych dowodów wskazujących na to, że Abdumutallabi został zradykalizowany na uniwersytecie, albo że warunki panując na uczelni sprzyjały temu. Niemniej jednak autorzy raportu zalecają przegląd kryteriów według jakich dopuszcza się lektorów na uniwersytet. Wśród zaproszonych na UCL znaleźli się między innymi Abu Mujahid, który nawoływał muzułmanów by potępili homoseksualistów ponieważ Allach ich nienawidzi oraz ekstremistyczny kleryk Abu Usamah.

Sir Stephen Wall przewodniczący rady UCL powiedział: „Raport zidentyfikował pewne procesy zachodzące na terenie uczelni, które musza zostać na nowo zrewidowane”. Niemniej jednak UCL w imię wolności wypowiedzi nie stosuje się do wytycznych NUS w zakazywaniu ludziom o poglądach rasistowskich lub faszystowskich przemawiania na terenie uczelni. Sir Stpehen powiedział Evening Standard: „Możemy się bliżej przyjrzeć zapraszanym lektorom, ale i tak będziemy chcieli zachować naszą tradycję wolności słowa. Tu się kształci dorosłych ludzi”.(ms)

Tłumaczyła Jagoda Gwizd na podstawie London Evening Standard

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze