Zam Zam – święta woda z Mekki z arszenikiem

_44115474_zamzam300
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

W sklepach na terenie Wielkiej Brytanii sprzedaje się muzułmanom świętą wodę zanieczyszczoną arszenikiem, odkryło BBC.

_44115474_zamzam300Zam Zam to woda uważana przez muzułmanów za świętą, pochodząca ze studni w Mekce. Okazało się, że próbki pobrane z tej wody zawierają niebezpieczne chemikalia. Turyści mogą ją przywozić z pielgrzymek do Mekki, jednak nie jest dopuszczony import dla celów handlowych. Tymczasem w Londynie i Luton znaleziono duże ilości butelek wody Zam Zam sprzedwane w sklepach.

„Woda jest trująca, szczególnie z powodu wysokiego poziomu arszeniku, który jest rakotwórczy”, ostrzega dr Duncan Campbell, przewodniczący Stowarzyszenia Analityków Społecznych. „Ograniczenia co do spożywania tej wody mają dobre uzasadnienie. Kiedy spożycie przekroczy te limity, nie jest bezpieczna”, mówi dr Campbell. Nagrania ukrytą kamerą uchwyciły jednak sprzedawców mówiących, że mają klientów pijących tę wodę codziennie. „Są zależni od niej, nie piją niczego innego”, mówi właściciel islamskiej księgarni w Upton Park.

Porównano również próbki wody przywożonej przez pielgrzymów ze sprzedawaną nielegalnie w kraju. Obydwie zawierały arszenik przekraczający trzykrotnie dopuszczalne poziomy. Ambasada Saudyjska w Wielkiej Brytanii odmówiła komentarza na temat zanieczyszczenia źródła wody. Po badaniu woda zniknęła z półek sklepowych.(p)

AX na podst. BBC  http://www.bbc.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze