„Szariacka policja” skazana w Niemczech

Niemiecki sąd skazał na kary grzywny od 300 do 1800 euro siedmiu mężczyzn, którzy w 2014 roku w Wuppertalu, ubrani w kamizelki z napisem „szariacka policja”, wręczali na ulicy ulotki, ostrzegające, że przechodnie znajdują się w strefie szariatu, gdzie zabroniony jest alkohol, narkotyki, hazard i prostytucja. Mężczyźni skazani zostali z przepisu zabraniającego noszenia uniformów sugerujących „przynależność do służb mundurowych albo mających na celu zastraszanie”.

Sąd pierwszej instancji uniewinnił oskarżonych, ale sąd federalny nakazał powtórny proces i aktualny wyrok jest tego efektem. Mężczyźni należeli do grupy kierowanej przez islamskiego konwertytę i kaznodzieję, Petera Lau, aktualnie odsiadującego wyrok pięciu lat więzienia za wspieranie terroryzmu. (g)

Źródło: clarionproject.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom