Niemcy odkryli grupę terrorystów muzułmańskich składającą się wyłącznie z kobiet

Niemieckie służby zidentyfikowały grupę terrorystyczną, w której skład wchodzą wyłącznie kobiety. Grupa, licząca około 40 kobiet, została zorganizowana w Północnej Nadrenii-Westfalii, najludniejszym landzie niemieckim.

Według niemieckich służb rośnie liczba kobiet – ekstremistek, należących do ruchu salafickiego, najbardziej fundamentalistycznego odłamu muzułmanów,  z którego z kolei wywodzą się terroryści. Kobiety- salafistki indoktrynują od początku swoje dzieci, a ich ekstremizm jest przez mężczyzn aprobowany – mężowie też na ogół są salafistami. (g)

Źródło: dw.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom