Świadek ws. zbrodni wojennych w Kosowie znaleziony martwy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W parku w Niemczech znaleziono martwego Agima Zogaja, świadka koronnego w procesie znanego kosowskiego polityka Fatmira Limaja oskarżonego o zbrodnie wojenne – poinformowała rzecznik unijna misja policyjno-prawna w Kosowie Eulex.

– Niemieckie władze prowadzą niezbędne czynności śledcze w celu ustalenia okoliczności śmierci – powiedział rzecznik misji Nicholas Hawton. Nie ujawnił jednak, kiedy i gdzie dokładnie Zogaj zmarł.
Agim Zogaj, znany jako świadek „X”, podczas wojny w 1999 roku służył w albańskiej partyzantce Armii Wyzwolenia Kosowa (UCK), w jednostce dowodzonej przez Limaja. W zamian za składanie zeznań na procesie byłego dowódcy, otrzymał status świadka koronnego i został wysłany do Niemiec.

Prokuratorzy Euleksu oskarżają Limaja o wydanie rozkazu zabicia dwóch serbskich policjantów strzałami w głowę i torturowanie innego serbskiego jeńca. Do zbrodni doszło w okresie od stycznia do czerwca 1999 roku, gdy Kosowo, ówczesna serbska prowincja, po nalotach NATO przeszła pod kontrolę sił międzynarodowych.

Limaj, będący jednym z założycieli obecnie rządzącej Demokratycznej Partii Kosowa (PDK), uważany jest za prawą rękę premiera Hashima Thaciego. W poprzednim rządzie był ministrem transportu, a obecnie jest deputowanym do parlamentu. Tydzień temu sąd umieścił go w areszcie domowym, w którym ma przebywać przez miesiąc w oczekiwaniu na proces.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze