Serbski generał odbędzie karę w polskim więzieniu. W poprzednim chcieli go zabić

| 24 komentarzy|
image_pdfimage_print

Radislav Krstić, serbski zbrodniarz wojenny, skazany przez haski trybunał na 35 lat więzienia za masakrę bośniackich muzułmanów w Srebrenicy w 1995 r., będzie odbywał karę w polskim więzieniu – zadecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. W Anglii – gdzie Krstić miał odbyć karę – muzułmańscy współwięźniowie próbowali go zabić.

Trybunał z Hagi poprosił o pomoc ws. generała Polskę, gdyż nasz kraj od 2008 roku jest w gronie 17 państw, które podpisały umowę z ONZ na przyjmowanie zbrodniarzy wojennych skazanych przez haski trybunał. Krstić jest pierwszym takim przypadkiem. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie zadecydował, że zbrodniarz odsiedzi resztę kary w Polsce.

– Powinniśmy traktować fakt, że Krstić jest skierowany właśnie do polskiego więzienia, jako przejaw zaufania społeczności międzynarodowej do Polski i naszego autorytetu, zwłaszcza w dziedzinie przestrzegania praw człowieka – ocenił w rozmowie z Radiem TOK FM minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Jak dodał, zbrodniarz będzie miał zapewnione warunki do bezpiecznego odbywania kary w polskim więzieniu. – Będzie na pewno otoczony bardzo pieczołowitą opieką i ochroną – zaznaczył Gowin.

Więcej na: gazeta.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook