Stuknięty chirurg

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Burak Bekdil

Nie ulega wątpliwości, że ten człowiek byłby idealnym ministrem zdrowia z ramienia Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP). Przepraszam pana, urzędujący ministrze Mehmecie Müezzinoğlu, ale stoi pan przed niebezpiecznym wyzwaniem ze strony chirurga z niewielkiego miasta.

Profesor nadzwyczajny İlker Alat jest kardiochirurgiem w szpitalu państwowym w Afyon (250 kilometrów na południowy zachód od Ankary, populacja około 250 tysięcy). Jego debiut w dziedzinie medycyny halal był burzliwy i pełen zapowiedzi, że przyszłość należy do tego człowieka. Nie tylko dlatego, że prawdopodobnie po cichu zastąpił przysięgę Hipokratesa kartą Hamasu, ale także dlatego, że przedstawił się jako niemal nazbyt dopasowany do polityki najpotężniejszej partii politycznej w Turcji.

Profesor Alat odradza nam korzystnie z medycyny nie-halal, a twierdzi, że takie może być wszystko w medycynie: składniki lekarstw, kapsułki, tabletki, materiały chirurgiczne lub narzędzia, które nie spełniają wymogów islamu. Tak, także kapsułki, ponieważ według profesora Alata, większość kapsułek zawiera tłuszcz wieprzowy. A kiedy producenci używają tłuszczu wołowego zamiast wieprzowego — mówi profesor — nie czyni to lekarstwa halal, ponieważ „nie wiemy, jak zabite zostały te zwierzęta” (tj. czy zostały zabite z modlitwami islamskimi, czy bez).

Nawiasem mówiąc, a co ze 100 procentowo halal lekarstwem zapakowanym w 100 procentowo halal kapsułki i 100 procentowo halal opakowanie, ale wynalezionym przez farmaceutę, który od czasu do czasu popija kieliszek wina i zjada kanapkę z bekonem? Czy na opakowaniu takiego lekarstwa powinno zostać to zapisane, by ostrzec pacjentów przed „popełnieniem grzechu”?

To dlatego — zwierza się profesor Alat: „Nigdy nie przepisuję moim pacjentom lekarstw w kapsułkach”. Szczęściarze, ci pacjenci — chociaż nie możemy wiedzieć, czy profesor pyta swoich pacjentów, co wolą: prawdziwe lekarstwo czy jego substytut halal (tak samo jak nie możemy wiedzieć, jaka jest śmiertelność wśród jego pacjentów w porównaniu do podobnej grupy pacjentów w szpitalach nie-halal na zacofanym, nieszczęsnym, jedzącym wieprzowinę, pijącym alkohol Zachodzie).

Grube ryby z AKP powinny rozważyć nominowanie profesora Alata do następnej Nagrody Nobla w medycynie za jego „Teorię, dlaczego pobożne, muzułmańskie metody leczenia są lepsze od metod nie-halal: Analiza porównawcza oparta na mojej wierze”.

Pokornie doradzam AKP mianowanie tego człowieka na oficjalnego kardiochirurga tej partii. W niepożądanym wypadku (niech Bóg broni!), kiedy minister lub parlamentarzysta, albo ktoś z ich bliskich wymaga operacji serca i leczenia pooperacyjnego, ten człowiek powinien tym kierować. Czy szlachetni ministrowie i parlamentarzyści nie woleliby 100-procentowego, całkowicie czystego, zgodnego z islamem leczenia serca? Założę się (no, może nie dosłownie), że woleliby.

Ostrzeżenie profesora Alata przeciwko leczeniu nie-halal pojawiło się bardzo w porę, w czasie, kiedy my, dziennikarze, nieustannie debatujemy, dlaczego Egipt nie potrafił wyglądać tak jak Turcja; jak prędko Turcja będzie wyglądała tak jak Egipt; lub jak prędko duchowni tureccy oznajmią, że głosowanie na opozycję jest szatańskie. Nie ulega wątpliwości, ten chirurg dokonał świetnego debiutu, ale powinien czynić dalszy postęp, żeby pokazać nam wszystkim, jak wyglądają nauka i rozum, kiedy kontroluje je konserwatywny umysł islamski.

Na przykład, profesor Alal mógłby rozpocząć kampanię przeciwko swoim „niewiernym kolegom”, którzy nadal zalecają swoim pacjentom owoce – ponieważ owoce zawierają alkohol, którego każda kropla jest zabroniona przez Koran. Kolejnym posunięciem mogłaby być kampania przeciwko znieczuleniom przy operacjach, ponieważ używa się do tego leków odurzających, a Koran zabrania „wszelkiego rodzaju środków odurzających” (5:90). Profesor Alat może zawsze eksperymentować z metodami kardiochirurgii bez znieczulenia i halal na swoich pacjentach z AKP.

Na koniec ten pobożny profesor muzułmański może stopniowo wymieniać zachodnie, nie-halal narzędzia kardiochirurgiczne i materiały medyczne na saudyjskie, tureckie i egipskie. Musi to być spisek żydowsko-chrześcijański, że chirurdzy muzułmańscy nadal są zmuszani do używania nie-muzułmańskiego wyposażenia medycznego w 14 stuleci po narodzinach swojej religii. Pora, by geniusz muzułmańskiego profesora udaremnił ten spisek!

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Artykuł ukazał się na Racjonalista.pl http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9118

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook