SEO w walce z radykalnym islamem

Cyberterroryzm
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowa strategia brytyjskiego Biura Bezpieczeństwa i Antyterroryzmu (Office of Security and Counter-Terrorism – OSCT) zakłada pomoc dla umiarkowanych muzułmanów w promowaniu ich ideologii w Internecie.

Brytyjski urząd przeszkoli zaakceptowane przez rząd grupy w zalewaniu Internetu pozytywną interpretacją religii, w ten sposób przeciwdziałając radykalizacji, która ma miejsce w sieci.

CyberterroryzmOSCT planuje nauczyć umiarkowane islamskie ugrupowania jak manipulować rankingami Google i innych wyszukiwarek, żeby podnieść rankingi stron wyrażających ich opinie. By wesprzeć głosy głównego nurtu [islamu – przyp. euroislam] pracujemy z lokalnymi partnerami, żeby rozwinąć ich zdolności komunikacyjne, reprezentacyjne i przywódcze, powiedział przedstawiciel OSCT.

Strategie SEO (Search Engine Optimalization – optymalizacji wyszukiwarek), zwane inaczej pozycjonowaniem stron, stosowane są regularnie przez strony zajmujące się biznesem w Internecie do uplasowania ich na szczycie list wyszukiwania dla wybranych wyrażeń kluczowych.

Nie wszyscy jednak zgadzają się, że wysokie pozycjonowanie treści umiarkowanych spowoduje zmniejszenie odwiedzalności stron radykalnych. Podkręcanie wyników dla domniemanych ekstremistycznych pojęć byłoby w dużym stopniu nieskuteczne, chociażby dlatego, że nieprawdopodobne wydaje się, żeby nawet najbardziej niedoświadczona osoba pragnąca stać się terrorystą, używała głównych wyszukiwarek, by znaleźć zakazane materiały, mówi raport opublikowany przez International Center for the Study of Radicalization (ICSR).

ICSR krytykuje również próby blokowania radykalnych materiałów w sieci jako kosztowne i nieskuteczne, ich zdaniem radykalizacja to w dużej mierze fenomen świata rzeczywistego, z którym nie poradzimy sobie po prostu przez ‘wyciągnięcie wtyczki’.

AX na podst.  Cnet News

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook