Informatyk przyjechał z Iraku i zaczął wspierać terroryzm

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Inżynier informatyki z Chicago, obywatel USA pochodzący z Iraku, został oskarżony o rekrutację agentów ISIS w mediach społecznościowych, zachęcanie do ataków terrorystycznych i rozpowszechnianie propagandy wspierającej dżihad.

34-letniemu Ashrafowi Al Safoo, który przeprowadził się do Chicago w 2008 roku, postawiono zarzut spiskowania w celu zapewnienia wsparcia zagranicznej organizacji terrorystycznej. Al Safoo w momencie aresztowania pracował w firmie IT zajmującej się tworzeniem stron internetowych.

Prokuratorzy twierdzą, że Irakijczyk był aktywnym członkiem Khattab Media Foundation, organizacji lojalnej wobec ISIS. Według prokuratury, „Al Safoo i współkonspiratorzy pracowali na rzecz i we współpracy z biurem medialnym ISIS, tworzyli i rozpowszechniali propagandę ISIS, rekrutowali do ISIS, zachęcali inne osoby do przeprowadzania ataków w imieniu ISIS, oraz popierali brutalny dżihad prowadzony przez ISIS.”

Logo Khattab Media
Logo Khattab Media

W ramach śledztwa do internetowej grupy dyskusyjnej Khattab dołączył tajny agent. Dzięki temu znaleziono ogromny zasób materiałów propagandowych ISIS, w tym 1000 stron komunikacji pomiędzy członkami grupy z ostatniego roku.

Jednym z materiałów stworzonych przez Khattab było animowane wideo z grudnia 2017, zatytułowane „Nasze prezenty są gotowe”. Film rozpoczyna się obrazem rodzin zgromadzonych wokół bożonarodzeniowej choinki przed zamkiem w stylu Walta Disneya. Następnie pojawia się scena, w której prezydent Donald Trump mówi: „Trzeba walczyć z ogniem…”. Scena zmienia się w obraz, ukazujący rzekomo syryjskie martwe i ranne dzieci wyciągane z gruzu.

Screen Shot 2017-12-26 at 9.06.40 PM

Kadr z wideo „Nasze prezenty są gotowe” (źródło: Cryo-Freezer 33)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Ostatnia scena filmu to czarny ekran z napisem: „Teraz słuchajcie psy piekielne. To jest wiadomość do was, będą kolejne. To dopiero początek. Nasze prezenty są już gotowe”. Następnie nagranie pokazuje prezent pod choinką, którym jest bomba z zegarem odmierzającym czas.

Oprac. BL, na podst. https://clarionproject.org/chicago-computer-engineer-charged-with-aiding-isis/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook