Schäuble: Migranci uchronią Niemcy przed kazirodztwem

W niemieckich mediach społecznościowych wrze po wypowiedzi ministra Wolfganga Schäublego na temat imigracji.

W wywiadzie dla tygodnika „Die Zeit” ten jeden z czołowych polityków niemieckiej chadecji (CDU), pytany o kryzys migracyjny, stwierdził:

„Izolacja jest tym, co mogłoby Europę zniszczyć, a nawet pchnąć nas ku degeneracji i kazirodztwu. Muzułmanie w Niemczech stanowią istotne wzbogacenie naszej otwartości i różnorodności. Proszę spojrzeć na przykład na trzecią generację żyjących u nas Turków, a zwłaszcza na ich kobiety. Przecież to jest niesamowity innowacyjny potencjał” .

W odpowiedzi na argumentację ministra Schäublego redakcja strony FB „Thilo Sarazzin PRO” zamieściła taki komentarz:

„A więc, za radą pana Schäublego przyjrzyjmy się bliżej temu innowacyjnemu potencjałowi trzeciej generacji Turków w RFN. Gołym okiem widać, że są bardziej ortodoksyjni w wierze, na przykład kobiety demonstracyjnie noszą chusty, i w wielu poglądach są znacznie radykalniejsi, niż ich przodkowie”.

Przypomnijmy, że Schäuble, który byl też ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Merkel w latach 2005-09, znany jest również z takiej wypowiedzi:  „W związku z globalizacją potrzebujemy innej formy międzynarodowego rządu niż państwo narodowe. Państwo narodowe już sto lat temu osiągnęło swoje granice odnośnie monopolu regulacyjnego. A dzisiaj tworzymy coś nowego, dość mozolnie, ale nie bez nadziei. Uczyć się możemy z naszych błędów i pomyłek i dlatego jestem wobec wszelkiego pogorszenia się kryzysu w zasadzie spokojny. Jeśli kryzys się nasili, wtedy nasilają się możliwości przeprowadzenia zmian.“(p)

 

AEW.

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign