Wiadomość

Saudyjskie aktywistki skazane. Bośnia nie radzi sobie z imigrantami.

Imigranci u granic Unii Europejskiej. Bardzo słaby poziom wiedzy u uczniów z krajów muzułmańskich. Bangladesz dryfuje w stronię islamizmu.

Wiadomości:

Dwóch Irakijczyków oskarżono w Polsce o finansowanie ISIS. Mieli przekazywać pieniądze od rodzin z Niemiec przy pomocy nieformalnego systemu transferu hawala. Więcej…

Pięć lat więzienia dla Saudyjek, które walczyły o prawa kobiet. Działania Al Hathloul i Al Zahrani uznano za podważanie praw Arabii Saudyjskiej i realizowanie interesów innych krajów. Więcej…

Turecki parlament przyjął ustawę, która umożliwia rządowi przejmowanie kontroli nad stowarzyszeniami. Oficjalnie chodzi o walkę z terroryzmem. Jednak tylko mała część przepisów służy temu celowi, reszta, zdaniem organizacji praw człowieka, może być wykorzystana w celach politycznych. Więcej…

W Bośni przebywa 10 tysięcy emigrantów. Ich celem jest przedostanie się na teren Unii. Chorwaci są jednak nieugięci, a granica jest dobrze strzeżona. Rząd w Sarajewie nie radzi sobie z organizacją obozu dla imigrantów. Więcej…

Policja Macedonii Północnej aresztowała ośmiu mężczyzn pod zarzutem “stworzenia organizacji terrorystycznej wzorowanej na ISIS dla popełniania morderstw i niszczenia gmachów publicznych”.  Więcej…

Bractwo Muzułmańskie traci poparcie Uniwersytetu Al-Azhar. Instytucja ciesząca się powszechnym autorytetem wśród sunnitów oświadczyła, że dołączenie do Bractwa Muzułmańskiego jest sprzeczne z prawem koranicznym. Więcej…

Raporty i analizy:

Uczniowie z krajów muzułmańskich należą do najgorszych na świecie w matematyce oraz innych przedmiotach ścisłych. Taki obraz wyłania się z raportu międzynarodowych badań TIMSS 2019. Badania te powtarza się co cztery lata, a przeanalizował je Grzegorz Lindenberg w artykule Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie.

Jak media brytyjskie i amerykańskie zareagowały na próby zwalczania islamizmu wprowadzane przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona, pisze ekspert ds terroryzmu Olivier Guitta w artykule Media głównego nurtu po stronie islamistów.

Czy Europejczyków rzeczywiście stać na to, żeby pozwalać tak jawnie wrogiemu i fanatycznemu reżimowi, jak ten w Teheranie, na zdobycie broni jądrowej? Pyta Richard Kemp w Terroryzm: Ostrzeżenie Iranu dla Europy.

Rząd Bangladeszu kokietuje zwolenników politycznego islamu. O możliwym zagrożeniu dla demokracji ze strony islamistów przestrzega na łamach „The Diplomat” specjalista do spraw bezpieczeństwa Manas Nag. Przeczytasz o tym w artykule Bangladesz skręca w stronę islamizmu.

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign