Rzeź w walce z terrorystami-porywaczami

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pakistańscy komandosi odbili z rąk terrorystów 25 zakładników uwięzionych w kwaterze głównej dowództwa armii Pakistanu w garnizonowym mieście Rawalpindi, w pobliżu Islamabadu. Trzech zakładników, dwóch komandosów i czterech napastników zginęło podczas akcji – poinformował rzecznik pakistańskiej armii.

Na miejscu zdarzeń nie pozostał żaden terrorysta. Operacja jest zakończona – poinformował rzecznik pakistańskiej armii generał Athar Abbas.

Wcześniej komandosi zajęli pozycję wokół budynku i czekali na sygnał do ataku; liczbę zakładników oceniano wstępnie na maksymalnie 15 osób – powiedział Reuterowi anonimowy przedstawiciel sił bezpieczeństwa.

Generał Abbas poinformował, nieco ponad godzinę po przypuszczeniu ataku przez oddział specjalny komandosów, że na miejscu akcji trwa jeszcze akcja zabezpieczania i oczyszczania budynku.W sobotę ubrani w wojskowe mundury napastnicy, będący zapewne bojownikami talibskimi, zaatakowali kwaterę główną armii pakistańskiej w mieście Rawalpindi w pobliżu stolicy Pakistanu Islamabadu, zabijając sześciu żołnierzy i biorąc kilkunastu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa jako zakładników – poinformowały władze.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook