Rząd brytyjski: co wolno muzułmaninowi, to nie Polakowi

Brytyjski muzułmanin dostaje zasiłek na wszystkie żony
| 41 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ożywiona debata na temat stosunku Brytyjczyków i ich rządu do imigracji koncentruje się dziś głównie na Polakach, Bułgarach i Rumunach. Warto w tym kontekście przypomnieć, jakie jest podejście władz brytyjskich do imigrantów z islamskiego obszaru kulturowego. (red.)

Podczas gdy Brytyjczyk za bigamię może pójść do więzienia na siedem lat, tamtejszy muzułmanin ma nie tylko prawo do kilku uznanych przez państwo żon, ale również do wysokiego zasiłku.

Tym samym brytyjski rząd uznaje poligamię. W efekcie muzułmanie, którzy mają więcej niż jedną żonę, dostaną większy zasiłek. Zgodnie z wyliczeniami „Daily Mail” wyznawca Mahometa żonaty z maksymalną dopuszczaną przez islam liczbą kobiet, czyli czterema, może dostać zasiłek w wysokości 10 000 funtów rocznie. Dodatkowo ma prawo do większego lokalu socjalnego oraz wyższych ulg podatkowych z tytułu posiadania większej rodziny.

Chociaż bigamia jest przestępstwem w Wielkiej Brytanii, rząd uznał, że należy honorować poligamiczne związki zawarte poza granicami kraju. Oficjalnych statystyk brak, jednak szacuje się, że na Wyspach istnieje około tysiąca poligamicznych związków, co przekłada się na koszt zasiłków w wysokości 10 milionów funtów rocznie.

Brytyjski muzułmanin dostaje zasiłek na wszystkie żony
Brytyjski muzułmanin dostaje zasiłek na wszystkie żony

Chris Grayling, potencjalny minister pracy z opozycyjnego „gabinetu cieni”, jest oburzony tą sytuacją: „Z jednej strony bigamia jest nielegalna, ale z drugiej system pomocy społecznej stosuje różne standardy dla różnych ludzi, co tylko podkopuje zaufanie społeczne. Decyzja ministerstwa ustanowi precedens, który otworzy drzwi niekończącym się wnioskom o przeniesienie na brytyjski system prawa i opieki społecznej standardów z kultur obcych krajów”.

Rzecznik ministerstwa pracy bronił stanowiska ministerstwa zapewniając, że nie dość, że liczba poligamicznych małżeństw jest nieznaczna, to tylko niewielka część z nich korzysta z pomocy społecznej. Zwolennicy kontrowersyjnej decyzji powołują się również na dane, według których liczba poligamistów zmalała od czasu wprowadzenia Immigration Act w 1988, ponieważ na jego mocy nie można dostać więcej niż jednej wizy dla żony, Zapominają jednak, że pozostałe „żony” mogą dostać się na teren kraju na wizie studenckiej bądź turystycznej.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

GB/pj, na podst. Daily Mail http://www.dailymail.co.uk/news/article-512043/Muslim-husbands-wife-extra-benefits-ministers-recognise-polgamy

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook