Bractwo Muzułmańskie chce legalizacji poligamii we Włoszech

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Znana z kontrowersyjnych propozycji, Unia Społeczności i Organizacji Muzułmańskich we Włoszech (UCOII), chciałaby zalegalizowania poligamii na Półwyspie Apenińskim.

To reakcja jej lidera Hamzy Piccardo na legalizację związków partnerskich dla par homoseksualnych. „Jeżeli chodzi o prawa obywatelskie, poligamia jest prawem obywatelskim. Muzułmanie są przeciwko homoseksualnym związkom, a mimo to muszą zaakceptować system, który to umożliwia”, napisał w reakcji na nowe prawo Piccardo.

Taką argumentację krytykują politycy. „Wieki walki o prawa kobiet nie mogą zostać tak sobie wykreślone”, wyjaśnia Debora Serracchiani przewodnicząca Partii Demokratycznej premiera Matteo Renzi. „Poligamia nie ma nic wspólnego z prawami obywatelskimi”.

Z kolei separatystyczna Liga Północna krytykuje rząd: „To jest ten umiarkowany islam, z którym rząd włoski chce utrzymywać dialog”.

UCOII to organizacja islamistyczna należąca, podobnie jak Liga Muzułmańska w RP, do parasolowej organizacji Bractwa w Europie, FIOE. Jeden z imamów włoskiej organizacji Ali Abu Shwaima został skazany za to, że w jego meczecie dokonano nielegalnego obrzezania dziewczynki, co nie przeszkadzało zasiadać mu w instytucjach FIOE m.in. wspólnie z przedstawicielami muzułmanów z Polski.

Więcej na temat UCOII w naszym materiale sprzed kilku lat.

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook