Bractwo Ligi Muzułmańskiej w RP – cz.1 Włochy

Liga Muzułmańska w RP rozwija się, prowadzi oraz planuje kolejne budowy meczetów na terenie naszego kraju. W związku z tym Euroislam.pl przygotowuje cykl informacji dla naszych czytelników na temat radykalnych działań organizacji siostrzanych Ligi, zrzeszonych w Federacji Islamskich Organizacji w Europie (FIOE). Polscy obywatele, decydenci zarówno na szczeblu lokalnym i krajowym powinni mieć świadomość, komu udzielają pozwoleń i wyciągać wnioski z błędów, które popełniły państwa zachodnie.

Włochy

Bractwo Muzułmańskie Liga Muzułmańska

Obrzezania w meczecie. 5 miesięcy więzienia

Unia Islamskich Organizacji i Społeczności we Włoszech (UCOII), aczkolwiek nie jest oficjalnie wymieniana jako członek FIOE, szereg islamskich liderów zajmowało istotne stanowiska zarówno w włoskiej Unii Islamskich Organizacji jak i europejskiej Federacji Organizacji Islamskich. Ali Abu Shwaima pełnił funkcję przewodniczącego zarówno we FIOE jaki i UCOII. Duchowny w swoim meczecie obrzezał dzieci. Włoski sąd skazał go na 5 miesięcy więzienia za przeprowadzanie zabiegów medycznych w nieodpowiednich warunkach sanitarnych. Aboulkheir Breigheche były wiceprzewodniczący UCOII jest obecnie przewodniczący MAI Stowarzyszenie Muzułmanów we Włoszech będącej członkiem FIOE. Roberto Hamza Piccardo rzecznik UCOII jest jednocześnie dyrektorem strony islamonline.net należącej do Europejskiej Rady Fatwy i Badań (ECFR) będącej główną instytucja FIOE.

Żydzi – prawie jak… naziści
Włoskiej opinii publicznej członkowie UCOII kojarzą się z antysemicką  reklamą zamieszczoną w gazetach, w której porównuje się  działania żołnierzy izraelskich do zbrodni nazistowskich z czasów holocaustu. Włoski rząd zareagował na kontrowersyjny publikację. Minister spraw wewnętrznych Giuliano Amato wprowadził specjalną „kartę wolności” dla mniejszości religijnych we Włoszech. UCOII odmówiło podpisania dokumentu. Z tego powodu wykluczono organizację z tworzonej przez rząd Federacji Włoskich Muzułmanów, która ma regulować stosunki między państwem włoskim a muzułmanami. W karcie tej znalazły się zapisy o poszanowaniu konstytucji, potępieniu terroryzmu i uznania państwa Izrael.

http://www.adnkronos.com/AKI/English/Religion/?id=1.0.2121521787

Bliskowschodnie źródła UCOII
UCOII wywodzi się z USMI – nielicznej organizacji skupiającej studentów z Palestyny, Jordanii, Syrii. Członkowie UCOII rozumieją islam jako ideologię religijną, ale i polityczną. Jak wszystkie organizacje Bractwa Muzułmańskiego w Europie także UCOII próbuje poprzez sieć meczetów kontrolować muzułmanów i przekonać ich do odsłownej interpretacji „Koranu”.

http://globalmbreport.org/?p=1022

Nie popływają. Płciowa segregacja

Aboulkheir Breigheche były przewodniczący UCOII domagał się wybudowania we Włoszech osobnych basenów dla kobiet i mężczyzn. Argumentując, że zgodnie z zasadami islamu kobiety mogą pływać w kostiumach tylko wtedy, kiedy w pobliżu nie ma mężczyzn.

http://www.jihadwatch.org/2004/09/italy-muslims-demand-sex-segregation-of-public-swimming-pools.html

Przecz z Żydami! Precz z Izraelem!
Prasa włoska jest całkowicie zniewolona przez żydów – tak oficjalnie twierdzi rzecznik UCOII Roberto Hamza Piccardo. Reporterzy Rai II nagrali imama w turyńskim meczecie, nauczającego nienawiści do Zachodu – żydów i chrześcijan. UCOII nie ukrywa, że odmawia prawa do istnienia dla państwa Izrael. Organizacja UCOII wraz z siostrzanymi organizacjami FIOE z Francji i Wielkiej Brytanii odmówiła wzięcia udziału w obchodach Dni Pamięci o Holokauście. Domagają się, żeby do programu obchodów dodać dyskusję o rzekomym ludobójstwie, jakiego Izraelczycy mieli dopuścić się w Palestynie, Rosjanie w Czeczeni, Indie w Kaszmirze. Pominięto milczeniem rzeczywiste ludobójstwa w Rwandzie, Sudanie i oczyliście Ormian.

http://www.tau.ac.il/Anti-Semitism/asw2007/italy.html

http://www.aei.org/outlook/22572

Szariat to nasz program polityczny
Dr Nour Dahshan przed wyborami europejskimi wyjaśnia, że nie mają żadnej preferowanej partii. Członków UCOII interesuje tylko, na ile program danej partii jest zgodny z islamskim prawem szarii.

http://www.islamonline.net/servlet/Satellite?c=Article_C&cid=1243825035525&pagename=IslamOnline-Mobile%2FWapLayout&zone=EME

Nawet muzułmanie mają dość UCOII
Działania UCOII to model postępowania, gdzie prężna niewielka organizacja może udawać, że reprezentuje wszystkich muzułmanów. UCOII spotyka się nawet z krytyką w środowisku islamskim, które chce zakazu działania organizacji z powodu jej antysemickich wypowiedzi.

http://www.currenttrends.org/research/detail/islam-islamism-and-jihadism-in-italy

Marksista, lewicowy radykał, islamski fundamentalista

Rzecznik UCOII Roberto Hamza Piccardo to były członek skrajnego marksistowskiego ugrupowania Autonomia Operaria, z którego otoczenia wywodziło się w latach 70-tych wielu terrorystów Czerwonych Brygad. Czerwone brygady mają na rękach krew włoskiego premiera Aldo Moro. 160 zamachów, 85 wybuchów bomb w siedzibach partii politycznych i związków zawodowych, 7 osób zamordowanych – to tylko bilans jednego 1977 roku działalności tej organizacji w Turynie.

Zamachy samobójcze? Ok!

Wspomniany wyżej Hamza Piccardo wydał nowe tłumaczenie „Koranu”. Skrajna wersja księgi wywołała oburzenie wielu muzułmanów. Piccardo oficjalnie w mediach pochwala zamachy samobójcze. Prawdziwym liderem UCOII jest finansujący je Dr Baha Eldin Ghrewati członek Bractwa Muzułmańskiego podejrzewany o bliskie kontakty z terrorystami.

http://www.israpundit.com/archives/2005/06/sheikh_palazzi_2.php

Młodzi muzułmanie Europy łączcie się!
„Młodzi muzułmanie Europy mogą być towarzyszami na ulicach i w walce. Nie sposób było tego nie zauważyć we Francji dwa lata temu, kiedy podpalili trzydzieści sześć tysięcy samochodów w kilka dni. Oto siła społeczności imigranckich. To ich demograficzna siła, ich odwaga. Z tą siła, z tą młodzieżą musimy współdziałać. Antyimperializm to oni” – mówił przywódca UCOII we włoskiej telewizji zapytany o swój stosunek do Iraku.

http://www.investigativeproject.org/299/italy-the-strange-islamist-communist-alliance

Kobiety nie mają duszy. Mają rodzić dzieci
UCOII zaprosiło na serię spotkań w swoich meczetach, egipskiego członka Bractwa Muzułmańskiego Wagdy Ghoneim, wydalonego za wspieranie terroryzmu ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ghoneim mówił o tym, że kobiety nie mają duszy. Są stworzone tylko po to, by rodzić dzieci, zajmować się domem i dawać przyjemność mężczyznom. Nie wolno im podnosić głosu.

http://europenews.dk/en/node/5456

Rząd  nie chce kontroli UCOII nad meczetami

Minister do spraw europejskich Ronchi oskarżył UCOII o wspieranie terroryzmu. „Nie jestem przeciwko meczetom, ale mówię nie tym prowadzonym przez UCOII”. Ministrowi spodobała się propozycja wielkiego meczetu w Rzymie, który będzie publikował swoje piątkowe kazania. Ronchi żąda wyjaśnienia źródeł finansowania UCOII. Minister Ronchi chce zakazać zarządzania meczetami przez UCOII i wyrzucić organizację z panelu na rzecz dialogu.

http://sheikyermami.com/2009/01/23/jihad-against-italy/

http://www.biyokulule.com/view_content.php?articleid=1630

Rada Miejska Bolonii prosi muzułmanów, by zdystansowali się od radykalnego ugrupowania UCOII.
http://www.weaselzippers.net/blog/2008/04/index.html

Chłop potęgą  jest i basta!
Komentarz UCOII do ich wydania Koranu (niedostępny w wersji on-line) uznaje mężczyznę za stronę dominującą w związku. Kobieta ma się mu podporządkować. Taki status mężczyźnie gwarantuje sam Allach. „Naturalna” rola mężczyzny wynika z tego, że Ewa powstała z żebra Adama.

http://www.asianews.it/news-en/Multiculturalism-and-Islam:-suicide-of-the-West-and-women%E2%80%99s-rights-8664.html

Potępiała noszenie chust. Grozili jej śmiercią
Włoska konserwatywna posłanka otrzymała groźby śmierci za swój udział w debacie przeciwko chustom. Imam lokalnego meczetu w Mediolanie Abu Shwaima jeden z założycieli UCOII w telewizyjnym show wyzwał ją od… niewiernych.

http://www.jihadwatch.org/2007/01/italy-mp-receives-death-threats-over-her-anti-veil-battle.html

Nie akceptujemy obowiązków, chcemy tylko praw
Przewodniczący UCOII Nour Dachau tego samego dnia zaproponował wprowadzenie lekcji religii islamskiej w szkołach jako alternatywę dla religii chrześcijańskiej i odrzucił podpisanie rządowego dokumentu, w którym muzułmanie akceptują konstytucję, odrzucają terroryzm i akceptują istnienie państwa Izrael.

http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/46686?eng=y

Meczety z bogatymi tradycjami i kartoteką
Dr Ali Abu Shwaima prowadził meczet UCOII w Mediolanie, gdzie w niehigienicznych warunkach obrzezano dzieci. Sąd skazał go na pięć lat więzienia. Meczet UCOII w Neapolu znajduje się w kronikach policyjnych, po tym jak zastępca imama Ahmad Nacer Yassine został skazany na 8 lat więzienia za członkostwo w Zbrojnych Siłach Islamskich Algierii (GIA). Największy meczet W Rzymie wybrał na swojego imama młodego radykała Samie Mahmoud Ibrahim Moussie. Moussa otwarcie nawołuje do nienawiści wobec żydów i propaguje „honorowe morderstwa”. Włosi wzywają do zmiany tej nominacji. W razie odmowy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych grozi wydaleniem imama z kraju. Sprawą zainteresowały się media, w tym włoski dziennikarz Magadi Alam autor przetłumaczonej na polski książki „Kamikadze – made in Europe” wydanej w serii „Adam Michnik poleca”.

http://www.amislam.com/rome.htm

***

W sprawie innych informacji o radykalnych wystąpieniach UCOII i jej członków, redakcja prosi o przysyłanie odnośników na redakcja[at]euroislam.pl

Zebrał i zredagował JW

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Francja: „islamizacja” czy „islamofobia” ?

Niemcy: narasta zagrożenie islamskim terroryzmem

Szwecja: gangi nie odpuszczają