Publicysta egipski: lepszy żydowski magnat medialny niż islamski uczony

egypt
| 41 komentarzy|
image_pdfimage_print

W artykule opublikowanym w niezależnej gazecie egipskiej “Al-Watan” 8 marca 2013 r. publicysta Khalid Muntasir chwalił osiągnięcia Żydów w nauce i technologii, i ich wkład uczyniony dla ludzkości, w tym dla muzułmanów.

Muntasir pisze, że żydowscy magnaci high-tech, szczególnie założyciele Google i Facebooka, zrobili znacznie więcej dla poprawy życia ludzkości niż przywódcy Al-Kaidy i talibów, albo uczeni muzułmańscy, którzy zajmują się przestarzałymi kwestiami i błahostkami.

Oto fragmenty tego artykułu[1]:

„Niech żyją potomkowie małp i świń”; Terroryści – do piekła

Kiedy zbierają się żydowscy magnaci Internetu i mediów społecznościowych, odkładają na bok swoje współzawodnictwo i deklarują grant w wysokości 33 milionów dolarów na badania medyczne nad nieuleczalnymi chorobami, które to badania przedłużą życie ludzkie[3] – nie umiem powstrzymać się od okrzyku: „Niech żyją potomkowie małp i świń!”, jak ich określił egipski prezydent Mursi i jego ruch [Bractwo Muzułmańskie][4] . Z drugiej strony, ci, którzy detonują bomby pomiędzy niewinnymi, mordują turystów i wybebeszają ich, zabijają polityków, myślicieli i intelektualistów, i oskarżają innych o to, że są niewiernymi, mogą iść do piekła, gdzie mogą kontynuować zaspokajanie swojego chorego zamiłowania do przemocy i krwi.
egyptZałożyciele Facebooka i Google i rosyjski miliarder [Jurij Milner] są tymi, którzy naprawdę kochają życie, zmieniają je na lepsze i mają pasję do wolności i kreatywności. Szanują [prawdziwych] uczonych, w odróżnieniu od tych, których my nazywamy uczonymi tylko dlatego, że nauczyli się na pamięć 100 starych książek i potrafią je recytować bez interpretowania lub choćby zrozumienia ich – uczonych, których mogłaby zastąpić jedna DVD zawierająca te książki, dające się czytać po jednym uderzeniu w klawiaturę, a kosztująca mniej niż dolara. Ci cesarze Internetu założyli organizację, która przyznaje największą na świecie nagrodę bez żadnych warunków co do wieku, wyznania lub płci i bez ograniczenia ile razy możesz ją zdobyć. Każdy naukowiec, który doprowadzi do doniosłego przełomu w medycynie i terapii przy pomocy inżynierii genetycznej oraz komórek mózgowych, otrzyma 3 miliony dolarów. Ta nagroda niewątpliwie wpłynie na postęp badań medycznych, przyspieszy zmianę i pchnie uniwersytety i laboratoria do zwiększenia wysiłków na rzecz odkrycia nowych terapii chorób, które nadal powodują śmierć i konfudują lekarzy.

Kiedy czytałem artykuł o tej organizacji, oglądałem wideo przysłane mi przez jednego z moich przyjaciół, na którym ważny mówca [muzułmański] wykładał o korzyściach posiadania brody w leczeniu impotencji i [wyjaśniał], jak broda daje mężczyźnie męskość i siłę. Skończyłem artykuł, zamknąłem komputer, westchnąłem i powiedziałem: „To beznadziejne. Uwolnijcie nas [od waszych rozważań], czy jest dozwolone jedzenie mięsa demonów, czy kobieta może rozebrać się przy psie i o terapiach przy pomocy moczu wielbłąda, kwiatów kopru włoskiego, użądleń pszczół itp.”. Głos szejka w pobliskim meczecie podnosił się i odbijał echem, kiedy przeklinał Żydów, potomków małp i świń, [życząc im], by rozproszyli się we wszystkich kierunkach, by ich żony zostały wdowami a ich dzieci sierotami, podczas gdy wierni radowali się ogromnym zwycięstwem…

Kto czyni więcej dobra dla ludzkości, ci, którzy podnoszą sztandar nauki, czy ekstremistyczni szejkowie?

[Jak powiedziałem], na podium podczas [ceremonii ogłoszenia] nagrody było trzech Żydów. Pierwszym był założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, który przewiduje, że za trzy lata Facebook będzie najliczniejszym “państwem” na świecie, prześcigając Chiny i Indie. Zuckerberg jest jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie – geniuszem, który zaszokował świat w wieku 20 lat tym zdumiewającym wynalazkiem nazywanym Facebookiem. Drugim był współzałożyciel Google Sergey Brin, rosyjskiego pochodzenia, który jest właścicielem największej i najsłynniejszej wyszukiwarki internetowej, jak dotąd niedoścignionej. Trzecim był rosyjski miliarder Jurij Milner, który porzucił doktorat z fizyki, żeby zostać magnatem internetowym, ale nigdy nie zapomniał o swojej miłości do fizyki, mimo że jego majątek szacuje się na ponad miliard dolarów – tak bardzo, że w zeszłym roku [2012] dał nagrodę 3 milionów dolarów wybitnemu fizykowi Stephenowi Hawkingowi.

Na boga! Kto bardziej okazuje sumienie, kto jest bardziej moralny i kocha życie oraz swoich bliźnich – czy ci trzej Żydzi, którzy dają wkład w naukę, zdrowie i polepszenie życia, czy też [przywódcy Al-Kaidy] bin Laden, Al-Zawahiri i Al-Zarqawi, [przywódca talibów] mułła Omar i ci, którzy wystawiają ich zdjęcia, całują je, uczą się na pamięć ich myśli i przyjmują je [za własne]? Kto czyni więcej dobra dla ludzkości i świata, a także dla muzułmanów – ci, którzy podnoszą sztandar nauki, czy też [ekstremistyczny szejk egipski] Abu Islam[5] w [religijnym programie telewizyjnym] Hatoli Ragel[6] , który podnosi buty [w geście pogardy dla wrogów]?

————————————————–

[1] “Al-Watan” (Egipt), 8 marca 2013.

[2] Zdjęcie: elwatannews.com.

[3] Chodzi o Breakthrough Prize in Life Sciences, ufundowaną przez rosyjskiego miliardera Jurija Milnera, założyciela Facebooka Marka Zuckerberga i współzałożyciela Google Sergeja Brina.

[4] Patrz MEMRI TV Clip No. 3702, Morsi in 2010: No to Negotiations with the Blood-Sucking Warmongering „Descendants of Apes and Pigs”; Calls to Boycott U.S. Products, March 20 and September 23, 2010.

[5] Abu Islam jest egipskim kaznodzieją salafickim o nazwisku szejk Ahmad Mahmoud Abdallah, jest właścicielem Al-Ummah TV, znanym ze swoich ekstremistycznych fatw. Na przykład, omawiając zjawisko ataków seksualnych na kobiety protestujące na placu Tahrir, obwiniał za te ataki same kobiety, nazywając je „demonami” i diabłami”, i twierdząc, że 90% spośród nich to „krzyżowcy”, podczas gdy reszta to wdowy, które zatraciły swoją kobiecość. Patrz MEMRI Inquiry & Analysis No. 942, Sexual Harassment On The Rise In Egypt, February 28, 2013.[6] Program nadawany na kanale religijnym Al-Hafez TV prezentowany przez salafickiego szejka Mahmouda Shabana, który wydał fatwę sankcjonująca zabijanie egipskich opozycjonistów. Patrz MEMRI Seria Badań I Analiz – Nr 929 – 12 lutego 2013

Fatwy sankcjonujące zabijanie egipskich opozycjonistów .

 

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska, Racjonalista.pl – Źródło:  http://www2.memri.org

Tytuł – red. Euroislamu

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook