Przywódca Iranu: Obama spiskuje przeciwko Iranowi

chamenei-i-ahedinedzad
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Najwyższy duchowy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei powiedział w niedzielę, dzień po kolejnej ofercie dialogu ze strony prezydenta USA Baracka Obamy, że działania Waszyngtonu w ostatnim roku przeczą apelom o przyjazne stosunki.

„Nowa administracja i prezydent twierdziły, że są zainteresowane sprawiedliwymi i uczciwymi stosunkami (z Iranem). Pisały listy i wysyłały przesłania, mówiąc, że chcą znormalizować relacje z Republiką Islamską – jednak w praktyce czyniły odwrotnie” – powiedział Chamenei w świętym mieście Meszhed, w wystąpieniu z okazji irańskiego Nowego Roku (Nowruz).

Oskarżył też Obamę o spiskowanie przeciwko Iranowi. „Nie można wyrażać pragnienia pokoju i przyjaźni, a w tym samym czasie spiskować przeciwko Iranowi, i wierzyć, że można przynieść szkodę narodowi irańskiemu” – oświadczył Chamenei, zwracając się – jak pisze agencja AFP – do amerykańskiego prezydenta. Jego wystąpienie było transmitowane przez państwową telewizję.

Oznajmił też, że „wrogowie” próbowali wywołać w Iranie wojnę domową po zeszłorocznych wyborach prezydenckich z 12 czerwca. Oskarżył przywódców państw zachodnich o prowadzenie „propagandy, by podtrzymać sprawców zamieszania”.

Obama z okazji obchodów Nowego Roku ponownie zaoferował Irańczykom nawiązanie dialogu i oświadczył, że Stany Zjednoczone chcą większej wymiany studentów i współpracy kulturalnej. Z apelem tym zwrócił się w nagraniu wideo opublikowanym w sobotę w internecie.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze