Policja ostrzega przed cyber-dżihadem

Atak hakerski
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szef londyńskiej policji uważa, że instytucje finansowe powinny przygotować się na ataki islamskich bojówek przez Internet.

Podczas konferencji na temat bezpieczeństwa komisarz Adrian Leppard nalegał na rozpoczęcie przygotowań na taki atak. Według „Financial Times” wskazał on na Państwo Islamskie jako potencjalnego agresora. Leppard stwierdził, że „cyberatak będzie miał bardzo duże następstwa dla systemu finansowego i z dużym prawdopodobieństwem nastąpi w przyszłości, dlatego powinniśmy podjąć kroki, zanim to nastąpi”.

Funkcjonariusze londyńskich sił bezpieczeństwa i nowojorskiej prokuratury będą współpracować aby poprawić współpracę policji z prokuraturami w londyńskim City i na nowojorskiej Wall Street. Program wymiany jest nastawiony na zapobieganie atakom.

Jest jednak prawdopodobne, że ostrzAtak hakerskieżenie oparte jest na kruchych fundamentach i przedstawia mylący obraz sytuacji. Pomija ono fakt, że dzięki takim ćwiczeniom jak Waking Shark City instytucje finansowe wspólnie przetestowały już działania w sytuacjach kryzysowych i odzyskiwanie danych. Ostrzeżenia o Informatycznym Pearl Harbour powtarzaja się od co najmniej 15 lat. Ostrzeżenia takie jak to Lepparda kierują uwagę na Państwo Islamskie, dając dzihadystom zainteresowanie świata.

PI w przeważającej większości używa Internetu do szerzenia propagandy oraz rekrutowania nowych członków, a największym cyber zagrożeniem z ich strony są ataki typu DDoS* oraz blokowanie stron.

Islamscy hakerzy przyznali się do serii ataków na strony amerykańskich instytucji finansowych we wrześniu 2012 roku i na początku 2013. Grupa Izz ad-Din al-Qassam Cyber Fighters została powiązana z atakami DDoS na strony między innymi US Bancorp, Citigroup, Wells Fargo oraz Bank of America. Ataki były motywowane obecnością filmu „Niewinność muzułmanów” na Youtube.

Severus-Snape na podst. http://www.theregister.co.uk/2014/11/19/bank_cyber_attack_warning/

* Atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów (np. zombie). (Wikipedia)

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook