Pakistan. Chrześcijanka zgwałcona, jej mąż spalony

krzyz-i-krew1
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Pakistanie miał miejsce kolejny akt terroru wobec chrześcijan. Jego ofiarą stało się chrześcijańskie małżeństwo, które odmówiło przejścia na islam.

Do tragedii doszło w Rawalpindi bliźniaczym mieście stołecznym Pakistanu. Chrześcijańskie małżeństwo od dłuższego czasu było nękane groźbami ze strony swego pracodawcy, który żądał od nich porzucenia chrześcijaństwa i przejścia na islam.

Stanowcze odmowy doprowadziły do podpalenia chrześcijanina przez podburzony tłum oraz gwałtu na jego żonie. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitali z 80 proc. poparzeniami i lekarze uznają jego stan za krytyczny. Władze zapowiedziały śledztwo i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności.

To nie pierwszy przypadek przemocy użytej wobec chrześcijan w Pakistanie. W ubiegłym roku doszło do pogromów w pakistańskim stanie Pendżab. Radykałowie islamscy oskarżyli wówczas grupę miejscowych chrześcijan o zbezczeszczenie Koranu. Obrońcy praw człowieka twierdzą, iż zarzut był sfingowany i wykorzystany wyłącznie do użycia przemocy w celu zastraszenia wspólnoty chrześcijańskiej.

Więcej na: wiadomosci24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze