Pakistan: Aresztowano informatorów CIA ws. bin Ladena

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Pakistańskie służby specjalne (ISI) aresztowały pięciu informatorów, dostarczających informacji CIA na temat Osamy bin Ladena – poinformował w środowym wydaniu dziennik „New York Times”. Szefa Al-Kaidy zabili na początku maja amerykańscy komandosi.

Jednym z aresztowanych był major pakistańskiej armii, który miał notować i przekazywać Amerykanom numery rejestracyjne samochodów wjeżdżających na posesję bin Ladena w Abbotabadzie.

Zatrzymanie pięciu Pakistańczyków to kolejny etap pogarszania się stosunków między Pakistanem a USA po przeprowadzonym przez Amerykanów, bez uzgodnienia z Islamabadem, ataku na bin Ladena – pisze gazeta.

Los aresztowanych pozostaje nieznany, lecz dyrektor CIA Leon Panetta poruszył ich sprawę podczas spotkań w miniony weekend w Islamabadzie z przedstawicielami władz pakistańskich – podaje dziennik, powołując się na źródła w administracji USA.

Część polityków w Waszyngtonie traktuje aresztowania pakistańskich informatorów jako przykład różnych priorytetów w Pakistanie i USA w ramach wspólnej walki z Al-Kaidą – Pakistańczycy zamiast ścigać siatkę pomagającą bin Ladenowi żyć w spokoju przez lata, aresztują tych, którzy pomogli w schwytaniu tego najgroźniejszego na świecie terrorysty.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook